"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kammernaiskoor Sireen ja Benjamin Kirk annavad Nigulistes ainsa ühiskontserdi (0)
17. jaanuar 2018
Kammernaiskoor Sireen

Kammernaiskoor Sireen annab 25. jaanuaril Niguliste kirikus kontserdi "O, Swallow, Swallow", kus kõlab külalisdirigendi Benjamin Kirki juhtimisel koorimuusikat inglise vanamuusikast kuni Eesti uudisloominguni.

Kontserdil esitatakse loomingut heliloojatelt nagu Benjamin Britten, Gustav Holst, Magister Perotinus ja Hildegard von Bingen. Ettekandele tuleb ka Riho Esko Maimetsa uudisteos “Memorare”, mis on just Sireenile pühendatud.

Tegemist on käesoleva hooaja ainsa kammernaiskoori Sireen ja Benjamin Kirki ühiskontserdiga. Peale muusika rikastab Niguliste võlve valguslahendus, mis loodud just Sireenide kontserdi jaoks.

Kammernaiskoor Sireeni külalisdirigent Benjamin Theophilus Martin Kirk (1992) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koorijuhtimise bakalaureuse- ja magistriõppe Tõnu Kaljuste käe all ning täiendanud end Inglismaal Kuninglikus Muusikaakadeemias Patrick Russilli juhendamisel.

Hetkel omandab Kirk oma järgmist magistriharidust Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias orkestridirigeerimises, kus tema erialaõpetajaks on Paul Mägi.

Kontsert toimub 25. jaanuaril algusega kell 19.00 Niguliste kirikus. Pilet on Piletilevi eelmüügis hinnaga 9€/7€ (õpilane, tudeng pensionär) ja pool tundi enne algust kohapealt 10€.

Kammernaiskoor Sireen loodi 2011. aasta novembris pikka aega koos laulnud sõpruskonna pinnalt.

Sireen taotleb hõrku, kuid naiselikult tummist ja lummavat kõla, sidudes naiskoorile omase heliseva
kõlavärvi kammerlikult selge vokaaliga. See teeb Sireenist paindliku ja vastutustundliku partneri kõikvõimalikeks žanriülesteks ja harjumuspäratuteks kooslusteks.

Kuigi koor on oma esitluses uuendusmeelne, on selle prioriteet siiski muusika kvaliteet ning professionaalne kõla. Sireeni repertuaar varieerub vanamuusikast tänapäevase heliloominguni, väärtustades seejuures koostööd noorte ning andekate Eesti heliloojatega.

Koor on noppinud preemiaid kodumaistelt koorikonkurssidelt: aastatel 2017, 2015 ja 2013 saavutati Tallinna rahvusvahelisel koorikonkursil nais- ja meeskooride kategoorias II koht ning XIII Eesti kammerkooride festivalil A-kategooria kammermees- ja naiskooride seas I koht. 2016. aasta Eesti Kooriühingu aastapreemiate jagamisel valiti Sireeni debüütalbum “Terra Incognita” aasta kooriplaadiks ning koori dirigendid Tiiu Ivanova ja Ülle Tuisk nimetati aasta noorteks dirigentideks.

Kontserti toetab Kultuurkapital.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.