"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Leedu uudisteportaalis avaldati libauudis kaitseministrist (0)
19. jaanuar 2018
Scanpix

Häkker murdis neljapäeva õhtul sisse Leedu uudisteportaali Tv3.lt veebilehele ning avaldas Leedu kaitseministrist Raimundas Karoblisest libauudise; hiljem kasutati uudist riigiametites pahavara levitamiseks, ütlesid portaali peatoimetaja ja kaitseministeerium. Esialgseil andmeil pärines rünnak Venemaalt.

Portaali murti kell 19.15 ning üheksa minutit hiljem avaldati selles leedukeelne uudis, milles väideti, et Karoblis ahistas raadiojaama Žinių radijas ajakirjanikku Ridas Jasiulionist ning tunnistas, et on homoseksuaal, vahendas BNS.

Libauudis kõrvaldati portaalist viis minutit pärast ilmumist, ütles peatoimetaja Artūras Anužis.

Esialgseil andmeil pärines rünnak Venemaalt Peterburist ning portaal pöördub korrakaitseametitesse, lisas ta.

Kaitseministeerium teatas, et libauudise avaldamise järel saadeti see lingi kujul teiste seas riigiametitele, ministeeriumitele ja saatkondadele.

Riiklik küberjulgeolekukeskus tuvastas, et saadetud elektronkirjas oli lisaks artiklile ka pahavara.

“Kirja manuseid avanud inimesi ärgitatakse rakendama lisaturvameetmeid: võtke arvuti ajutiselt sidevõrgust välja ja kontakteeruge oma arvutiturbe spetsialistidega,” ütles ministeerium.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Vita Ramanauskaite sõnul on vahejuhtum “järjekordne tõend, et elame informatsioonisõja tingimustes ning igaühest võib saada libauudise sihtmärk”.

“Informatsioonisõja ajal peavad organisatsioonid veelgi suuremat tähelepanu pöörama küberjulgeolekule. Algatatakse juurdlus,” lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.