"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Algab kollektiivide registreerumine 2019. aasta XXVII laulu- ja XX tantsupeole "Minu arm" (1)
23. jaanuar 2018
Aivar Pihelgas

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" toimub 4.-7. juulini 2019. Alates tänasest saavad kõik laulu- ja tantsupeol osaleda soovivad kollektiivid end peole registreerida.

Samuti on tänasest kõik kollektiivijuhid oodatud Terepäevadele, kus peo loojad tutvustavad laulu- ja tantsupeo lugu, teekonda ning tegijaid. 2019. aastal möödub esimesest laulupeost 150 aastat ning tantsupidu toimub kahekümnendat korda.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte on “Minu arm”. Need sõnad puudutavad kõiki meid isiklikult ning igaüks teab ise nende tähendust. Lydia Koidula sulest sai neist otsekui ajatu hümn isamaa-armastusele, mis on rahvast rasketel aegadel ühendanud oma maad hoidma ning aina uueks looma. Kõigi meie suhe isamaasse on eriline. Arm ja isamaa on niivõrd avarad ja mitmekihilised mõisted, et saavad sisu üksnes isikliku pühenduse ja pöördumise kaudu.

XXVII laulu- ja XX tantsupeole toimub kollektiivide registreerimine 23. jaanuarist kuni 23. veebruarini. Registreerimiseks on vajalik täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris, mis asub internetis aadressil: https://register.laulupidu.ee. Väliseesti ning väliskollektiivid saavad oma registreerimistaotlused esitada kodulehel: http://www.laulupidu.ee.

Jaanuarist toimuvad taas lauljatele ja tantsijatele tuttavad üle-eestilised Terepäevad, kus juubelipeo tegijad ja korraldajad tutvustavad peol osalevatele kollektiivijuhtidele repertuaari, sõnumeid ning teekonda laulu ja tantsupeole. Esimene Terepäev toimub juba 23. jaanuaril Võrus ning viimane 16. veebruaril Saaremaal.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal. Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid. Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo 1. kontsert. Pühapäeval toimub laulupeo 2. kontsert.

XXVII laulu- ja XX tantsupeol “Minu arm” tähistame kaht suurt juubelit – 2019. aastal möödub laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda.  XXVII laulupeo peadirigent on Peeter Perens, XX tantsupeo pealavastaja on Vaike Rajaste ning rahvamuusikute pealik on Juhan Uppin.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
27. jaan. 2018 21:53
http://www.piibel.net/#q=Fl%204 Pauluse kiri filiplastele 4:Kristuses hinnatakse väärtused ümber 1 Niisiis, mu armsad ja igatsetud vennad, minu rõõm ja aupärg, püsige nõnda Issandas, armsad! Kristlase rõõmsast elust 2 Euodiat ma keelitan ja Süntühhet ma keelitan mõtlema ühtmoodi Issandas. 3 Jah, ma palun ka sind, aus teekaaslane, võta oma hoolde need naised, kes on võidelnud evangeeliumi eest koos minu, Kleemensi ja mu teiste kaastöölistega, kelle nimed on eluraamatus. 4 Olge ikka rõõmsad Issandas! Taas ma ütlen: Olge rõõmsad! 5 Teie leebus saagu teatavaks kõigile inimestele. Issand on ligidal! 6 Ärge muretsege ühtigi, vaid teie vajadused saagu kõiges Jumalale teatavaks tänuütlemisega palumises ja anumises. 7 Ja Jumala rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine, hoiab teie südamed ja mõtted Kristuses Jeesuses. 8 Viimaks veel, vennad, mis iganes on tõene, mis auväärne, mis õige, mis puhas, mis armastusväärne, mis ülendav, ja kui miski on vooruslik ja kui miski on kiidetav, seda arvestage! 9 Mida te olete õppinud ja saanud ja kuulnud ja näinud minult, seda tehke, ning rahu Jumal on siis teiega. Apostli tänu abi eest 10 Väga suureks rõõmuks Issandas oli mulle see, et te viimaks jälle virgusite mõtlema minule; sest teie olete ju mõelnud, aga teil polnud sobivat juhust. 11 Ma ei ütle seda puuduse pärast, kuna ma olen õppinud olema rahul sellega, mis mul on. 12 Oskan elada kehvalt ja oskan elada ka jõukalt, olen kõigega ja kõigi oludega tuttav: nii kõhtu täis sööma kui nälgima, elama nii jõukuses kui puuduses. 13 Ma suudan kõik tema läbi, kes teeb mind vägevaks. 14 Ometi, te tegite hästi, et võtsite osa minu kitsikusest. 15 Teie, filiplased, ju teate, et evangeeliumi kuulutamise alguses, kui ma Makedooniast lahkusin, ei olnud ükski kogudus peale teie andmise ja võtmise arvestamisel minuga osaduses, 16 sest teie saatsite minu vajadusteks abi ka Tessaloonikasse rohkem kui ühe korra. 17 See pole nii, et ma otsin andi, vaid ma otsin vilja, mis kasvatab teiepoolset arvet. 18 Mul on nüüd kõike ja küllaga! Mu käed said täis, kui ma Epafroditoselt võtsin vastu teiepoolse anni hea lõhnana, soodsa ohvrina, mis on Jumalale meelepärane. 19 Küll mu Jumal täidab kõik teie vajadused oma rikkust mööda kirkusega Kristuses Jeesuses. 20 Aga Jumalale ja meie Isale olgu kirkus igavesest ajast igavesti! Aamen. Lõputervitus 21 Tervitage kõiki pühasid Kristuses Jeesuses! Teid tervitavad minuga olevad vennad. 22 Teid tervitavad kõik pühad, eriti aga need, kes on keisri kojast. 23 Meie Issanda Jeesuse Kristuse arm olgu teie vaimuga!