"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn on juhtpartner jõgede tervendamise projektis (0)
23. jaanuar 2018
Scanpix

Tallinna linnavolikogu otsusega nõustub Tallinna linn osalema juhtpartnerina Euroopa Liidu Kesk-Läänemere programmi välisprojektis, mis on suunatud Läänemere valgala väikeste jõgede tervendamisele toite- ning ohtlike ainete sissevoolu ärahoidmise kaudu.

Projekti Tallinna linna poolse omafinantseerimisega summas 83 458 eurot ja projekti sildfinantseerimisega 451 529 euro ulatuses volitab linnavolikogu Tallinna keskkonnaameti juhatajat Tallinna linna nimel alla kirjutama projektis osalemiseks vajalikele dokumentidele. Projekti hoidjaks määratakse Tallinna keskkonnaamet, vahendas BNS.

Mullu 30. novembril tegi Euroopa Liidu Kesk-Läänemre programmi seirekomitee välisprojekti „HEAWATER – Läänemere valgala väikeste jõgede tervendamine toite- ning ohtlike ainete sissevoolu ärahoidmise kaudu“ osas positiivse rahastamisotsuse.

Projekti eesmärk on vähendada toite- ja ohtlike ainete sissevoolu Läänemerre vähemalt 10 protsendi võrra. Projektiga kavandatakse ja rakendatakse vähemalt kolm uut jätkusuutlikku vesikondadepõhist pilootinvesteeringut, mille eesmärk on vähendada vähemalt ühe kuni kahe saasteallika allalaadimist Tallinnas, Turus ja Söderhamnis. Igas linnas analüüsitakse kolm väikest jõge, mille kaudu satuvad merre toiteained, raskemetallid ja mikroplastik. Analüüsi baasil projekteeritakse ja rakendatakse erinevaid lahendusi ning katsetatakse nende tõhusust väikeste jõgede vee tervendamisel.

Projekti kogueelarve on 1 898 060 eurot ja Tallinna projekti eelarve on 534 987 eurot. Sealhulgas 2018. aastal 132 382 eurot, 2019. aastal 191 737 eurot, 2020. aastal 198 558 eurot ning 2021. aastal 12 310 eurot, millest 84,4 protsenti ehk 451 529 eurot kaetakse välistoetusest ehk Kesk-Läänemere programmi toetusest Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja 15,6 protsenti ehk 83 458 eurot on Tallinna linna omafinantseering.

Tallinna keskkonnaametisse luuakse täiskohaga projektikoordinaatori, finantsjuhi ja projektieksperdi töökohad.

Toetuse kannab Tallinna keskkonnaametile üle Kesk-Läänemere programm. Sildfinantseerimine ja kulude katmine toimub aruandluse alusel. Vastavalt Kesk-Läänemere programmi reeglitele esitatakse projekti aruanded kuuekuulise perioodi lõpu järel. Välistoetus kantakse üle pärast aruannete esitamist: 60 protsenti pärast aruande esitamist ja ülejäänud 40 protsenti välistoetusest kantakse üle pärast aruande kontrollimist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.