"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
EOK lähetab PyeongChang 2018 taliolümpiamängudele 47-liikmelise delegatsiooni (0)
26. jaanuar 2018
Scanpix

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee kinnitas täna Eesti delegatsiooni PyeongChangi taliolümpiamängudel. Kinnitatud koondisesse kuulub 22 sportlast kuuelt spordialalt ja 25-liikmeline tugipersonal.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul on peagi algav olümpiaaeg eriline. “Ees seisab maailma suurim spordipidu, mida on oodatud ja milleks valmistutud neli aastat. Eesti koondise 22 sportlasest on oma olümpiadebüüti tegemas suisa 13 sportlast. Meie koondis on noor ja täis tahet ületada iseennast ning pakkuda spordisõpradele meeldejäävaid sooritusi. Soovin olümpiapere poolt meie sportlastele jõudu, meelekindlust ja usku iseendasse ning oma võimetesse. Hoidke oma südames teadmist, et teid toetab ja teile elab kaasa terve Eesti!”

Eesti Olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju hinnangul on Eesti olümpiakoondise suurus hetkeolusid arvestades optimaalne. “Kvalifikatsioonisõel oli tihe nagu alati ja spordialadele olümpiakohtade jaotamisel tuli ette nii positiivseid kui ka negatiivseid uudiseid. Näiteks laskesuusatajate ja kahevõistlejate kohtade kärped ei valmistanud just heameelt, samas suusahüppajate kaks lisakohta olid ilusad viimase hetke üllatused. Sportlaste arv tagas meile ka piisavalt abipersonali kohti, et saame olümpiamängudel tagada koondislastele sujuva toe ja teenindamise,” ütles Raju.

“Olümpiamängudel osalemisega seotud ettevalmistused on põhiosas lõpetatud. Edasine on suuresti seotud koondise logistika ja kohapealse eluolu korraldamisega. Ka Koreas kohapeal on vajalikud spordirajatised, olümpiaküla jm olulisem valmis ja ära testitud, seega nüüd ei ole muud kui jääda ootama mängude algust,” lisas Raju.

EOK täitevkomitee poolt kinnitatud Eesti koondis PyeongChang 2018 taliolümpiamängudeks:
Murdmaasuusatamine: Karel Tammjärv, Raido Ränkel, Marko Kilp, Andreas Veerpalu, Algo Kärp, Tatjana Mannima, Anette Veerpalu
Laskesuusatamine: Kauri Kõiv, Roland Lessing, Kalev Ermits, Rene Zahkna, Johan Talihärm, Johanna Talihärm
Kahevõistlus: Kristjan Ilves, Karl-August Tiirmaa
Kiiruisutamine: Saskia Alusalu, Marten Liiv
Mäesuusatamine: Tormis Laine, Anna Lotta Jõgeva
Suusahüpped: Artti Aigro, Martti Nõmme, Kevin Maltsev

Olümpiadelegatsiooni kuuluv teenindav personal:
Murdmaasuusatamine: treener Anti Saarepuu, hooldespetsialistid Raul Seema, Meelis Aasla, Asko Saarepuu, füsioterapeut Kaire Leibak
Laskesuusatamine: treenerid Ilkka Luttunen ja Indrek Tobreluts, hooldespetsialistid Kaarel Kuusik, Kalmer Tramm ja Eeri Vahtra, füsioterapeut Keio Kits
Kahevõistlus: treener Andrus Ilves, hooldespetsialistid Tarvi Kuus ja Rain Kuresoo, füsioterapeut Joosep Mooses
Kiiruisutamine: treenerid Väino Treiman ja Tristan Loy
Mäesuusatamine: treenerid Deyvid Oprja ja Oliver Hugo Nindl
Suusahüpped: treenerid Jaan Jüris ja Hillar Hein

Olümpiadelegatsiooni juhtkond:
Eesti olümpiadelegatsiooni juht (Chef de Mission) Martti Raju, delegatsiooni juhi abi Merle Kaljurand, pressiesindaja Aivo Normak, delegatsiooni arst Mihkel Mardna.

PyeongChang XXIII taliolümpiamängudest saab Eesti sportlastele 15. taliolümpia. Iseseisva riigi koondisega osaleb Eesti taliolümpiamängudel kümnendat korda.

Eesti koondiste suurused varasematel olümpiamängudel:
1992 Albertivlle – 20 sportlast
1994 Lillehammer – 26 sportlast
1998 Nagano – 20 sportlast
2002 Salt Lake City – 17 sportlast
2006 Torino – 26 sportlast
2010 Vancouver – 30 sportlast
2014 Sotchi – 25 sportlast

Ülevaate Eesti delegatsiooni kohta PyeongChang taliolümpial leiab EOK kodulehelt www.eok.ee/pyeongchang. Olümpiamängudel eel ja ajal toimuval hoiavad pilku peal ka Olen Olümpiafänn Facebooki leht www.facebook.com/Olympiafann ja Instagrami leht www.instagram.com/olympiafann.

Eesti Olümpiakomitee töötab spordi katusorganisatsioonina tippspordi arendamise, noortespordi kandepinna laiendamise ja liikumisharrastuse edendamise nimel, järgides olümpiaväärtusi ja ausa mängu reegleid. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on PAF, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Salomon, Olympic Casino, Toyota Baltic ja USS Security.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.