"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Helsingi muudab tühjad korterelamud õpilaste korterelamuteks (0)
28. jaanuar 2018
Scanpix

Ida-Helsingis, Rastilas muudetakse tühjana seisev moodne kontorihoone peamiselt õpilastele mõeldud 17 ruutmeetriste minikorteritega elumajaks.

Helsingi piirkonna õpilasmajutuse organisatsiooni Hoas esindaja Kim Lindholmi sõnul on kontorihoonete “taaskasutuse” peamiseks ajendiks piirkonnas valitsev puudus väikestest üliõpilastele sobivatest korteritest ning kõrgetest üürihindadest.

“Peale ruutmeetrite hindavad õppurid ka korterite praktilisust, iseseisvust ja rahu. See seletab ka ühiselamute populaarsuse langust,” märkis Lindholm.

Korterid valmivad koostöös arhitektuuribürooga Konkret. “Oleme korterites keskendunud esmavajalikule, kuid maja muudesse ruumidesse tuleb mitmeid ühiskasutatavaid ruume nagu pesumaja, jõusaal, kohvik ja ka kogunemiskohad,” rääkis üks arhitektidest Jaakob Solla. “Õpilaste kasutuses on ka katuseterrass ja saun. Tervikuna on see ikka täiesti erinev tavalisest ühiselamust.”

Kontorihoone ümberehitamine hoiab ära arhitekti hinnangul võrreldes uusarendusega tuhandeid eri tööetappe ja muidugi ka aega ning raha. “Soomes on palju selliseid kontorikinnistuid, millele peaks leidma uue kasutusviisi ja nende korteriteks ümber ehitamine oleks üks lahendus.”

Elumajaks ümber ehitataval kontorihoonel on viis korrust ning sinna on planeeritud ehitada 17,5 ruutmeetrised minikorterid ja 25-40 ruutmeetrised tavakorterid – kokku tuleb kortereid 100.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.