"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pääsküla rabast leiti suur kogus lahingumoona (0)
30. jaanuar 2018
Kuvatõmmis, Tallinn.ee

Põhja-Eesti pommigrupi demineerijad kaevasid möödunud nädalal Tallinnas Pääsküla rabast välja 167 ja pool suurekaliibrilist lõhkekeha.

Hobiarheoloogid andsid pühapäeval, 21. jaanuaril teada, et leidsid Pääsküla rabast lõhkekehad. Põhja-Eesti pommigrupi demineerijad läksid leiukohta kontrollima ning avastasid, et hobiarheoloogide leitud lõhkekehad ei ole seal ainukesed, teatas päästeameti Põhja keskuse pressiesindaja.

Nädal aega kestnud demineerimistööde käigus kaevati 50 meetri pikkuselt alalt välja 167 ja pool suurekaliibrilist lõhkekeha. Tegemist oli 15,5 sentimeetrise läbimõõduga Prantsuse päritolu suurtükimürskudega. Mürsud on teadmata ajal Pääsküla rabasse maetud ja lebanud seal üsna käidava koha peal aastakümneid.

“Sellised leiud on demineerijate jaoks üsna harukordsed ja ka Pääsküla raba leiukohana ei ole meie jaoks just tavapärane,” oli Põhja pommigrupi juhataja Raido Taalmann leiust üllatunud. “Suur tänu neile inimestele, kes ohtlikust leiust kohe teada andsid ja ei jätnud seda teistele avastamiseks,” lisas ta.

Kõik leitud lõhkekehad hävitati Kaitseväe Keskpolügoonil Lääne-Virumaal, sest Põhja-Eestis puudub koht sellise koguse lõhkekehade ohutuks hävitamiseks.

Päästeamet rõhutab, et lõhkekeha leidmisel ei tohi seda puudutada ega kuhugi transportida, leiust tuleb teatada hädaabinumbril 112. Pealtnäha ohutu lahingumoon võib liigutamisel plahvatada ja tuua kaasa traagilised tagajärjed. Lõhkekehad on ju mõeldud sõjapidamiseks, tapmiseks ning vigastuste tekitamiseks

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.