"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
IRL-i Rahvuslased: Eestis peab taas tohtima maamiine kasutada (0)
03. veebruar 2018
Scanpix/foto on illustreeriv

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) Rahvuslaste ühenduse esimehena jätkav Tarmo Kruusimäe leiab, et Eestis peab vajadusel olema taas võimalik maamiine kasutada.

Eesti iseseisva kaitsevõime suurendamiseks tuleb Kruusimäe sõnul loobuda Ottava konventsioonist ehk maamiinide keelustamise lepingust. Kruusimäe hinnangul liitus Eesti 2004. aasta 12. mail selle konventsiooniga täiesti põhjendamatult, vahendas BNS.

Maamiinide kasutamine välistab jalaväe ja motoriseeritud lahingüksuste kiire edasiliikumise ja siin tuleks Kruusimäe hinnangul eeskuju võtta Soomelt, kus maamiinide kasutamine on üks riigikaitse nurgakividest. Kruusimäe juhtis ühtlasi tähelepanu asjaolule, et USA ega Venemaa pole antud lepinguga liitunud.

Kruusimäe tõi välja ka totaalkaitse ülesehitamise vajaduse – tema hinnangul tuleb totaalkaitseks valmistada ette kogu täisealine kodanikkond vastavalt iga kodaniku võimetele

“Totaalkaitse ei tähenda üksnes relvastatud vastupanu,” selgitas Kruusimäe. “Totaalkaitse kätkeb endas ka paljusid ühiskonna toimimiseks vajalikke tegevusi: esmaabi andmine ja haavatute põetamine, sõjategevuse tõttu koduta jäänute hooldamine, vee- ja toidu jagamist, võitlusgruppide varustamist ja nii edasi.”

Kruusimäe sõnul on ka vaja suurendada liitlaste kohalolekut Eestis.

“Eesti ja NATO põhjatiiva kaitsevõime tõstmiseks tuleb taotleda NATO-lt vähemalt ühe brigaadi toomist Eestisse. Mõistlik oleks vähemalt ühe brigaadi paigutamine igasse Balti riiki,” märkis Kruusimäe.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.