"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Laar soovitab IRL-il reitingust mõtlemisest loobuda (1)
04. veebruar 2018
Scanpix

Kahekordne peaminister Mart Laar ütles, et Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) peaks madalseisust ülesaamiseks lõpetama mõtlemise reitingutele ning tegema seda, mida õigeks peetakse – keskenduma parempoolsele avatud rahvuslusele.

ETV saates “Hommik Anuga” ütles Laar IRL-i 5-protsendiseks kahanenud toetusest rääkides, et languse tingis liigne keskendatus oma toetusele ja partei jättis unarusse tegelemise sellega, mida õigeks peetakse, vahendas BNS.

“Kõigepealt tuleks mitte mõelda oma toetusele. Ka valitsusest äratulemine või ka sinna minemine ei päästa. Ka loosungid ei tõsta populaarsust. Populaarsust aitab ikkagi tõsta vaid see, mida sa teed või tegemata jätad. Kui su süda ei kutsu tegema seda, mida sa teed, siis paistab see välja. Tuleb teha seda, mida päriselt arvad, isegi kui peaksid eksima,” selgitas Laar.

Laari hinnangul on IRL-i Eesti poliitikamaastikule vaja, sest keegi peab parempoolse avatud rahvusluse nišši täitma. Saatejuhi täpsustavale küsimusele, kas EKRE seda nišši juba ei täida, vastas Laar napilt, et rahvuslust on mitmesugust. Laari sõnul ei tähenda rahvuslus seda, et inimesel on pidev vajadus tõestada, et ta on eestlane ja peaks pidevalt sinimustvalget lehvitama.

“See pole Eesti asja ajamine. Ise tuleb eestlane olla. Eestlased on alati natuke metsa poole olnud ehk teinud asju, mis teistele tunduvad võimatud. Kui me muutume liiga viisakaks, läheb meil alati halvemini,” märkis Laar, kelle hinnangul tuleb viimasel ajal ette liiga palju solvumisi ja korrektsust. “Kui ma mõtlen sellele, mis meie tegime 1990-ndatel, siis praegusel kombekal ajastul võetaks meid kindlasti vastutusele. Jumal tänatud, et ma sel ajal elasin. Aeg oli tervem kui praegu. See pidev solvumine on mulle arusaamatum. Ja teine asi see ülipüüdlikkus. Kogu noorem põlvkond on ülipüüdlik.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

elmar
5. veebr. 2018 09:23
See värdjas polegi veel maha kõngenud.