"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
HKScan plaanib maksta juhtidele ligi 3 miljonit eurot boonust (2)
07. veebruar 2018
Scanpix

Mullu suurt kahjumit kandnud ja Eestis Rakvere Lihatööstuse töötajatega palgavaidluses olev HKScan plaanib maksta Soome tippjuhtkonnale lähiaastatel kuni 3 miljoni euro väärtuses lisatasusid.

HKScani kontserni juhatus loob uue aktsiapõhise lisatasuprogrammi ettevõtte juhtivtöötajatele, teatas HKScani börsile.

Lisatasuskeemi eesmärk on lähendada HKScani juhatuse huvid kontserni omanike huvidega, ehk seeläbi suurendada pikas perspektiivis aktsionäride varasid.

Tulemustasu programm põhineb kolmeaastase perioodi tulemustel, millele järgneb juhtkonna tasustamine aktsiatega. Esimene 2018-2020 programm algas 2018. aasta alguses ning kasumieesmärkide saavutamisel makstakse aktsiad välja 2021. aasta kevadel.

Esimese kolmaastaku lisatasude maksimaalne suurus on 910 400 aktsiat, mille hinnanguline väärtus on 2,7 miljonit eurot.

Ettevõtte teatel on kontsernis ligikaudu 30 töötajat, kellele uus lisatasuprogramm kehtib.

HKScani kontsern teenis mullu 1,8 miljardi eurose käibe juures 40 miljonit eurot kahjumit, võrreldaval baasil kujunes kahjumiks 18 miljonit eurot. Põhjusena tõi ettevõtte välja uue Rauma vabriku oodatust suuremad kulud ja ajutiselt vähenenud kanaliha tarnevõimekuse Soomes.

HKScani kontserni kuuluva Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid teisipäeval tähtajatu streigiga töötajate palkade tõstmiseks.

Ettevõtte töötajad nõuavad streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates 1. veebruarist 2018 ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 korraldasid mullu oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat. Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole, kes ei suutnud vaidlevaid pooli lepitada.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Nagu raudteel ja Elronis
8. veebr. 2018 08:51
...kus juhtkond "joonistab" endile suuri tasusid aga tõkkepuude ja mutikestest valvuritega raudtee-ülesõitude rajamiseks raha ei jätku!?
õige
7. veebr. 2018 20:35
seal kus on tuleb ikka juurde.