"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Lood inimhetkedest ja kohtumisretkedest jõuavad Kännukuke raamatukogusse (0)
07. veebruar 2018
Andres Treial

13. veebruaril kell 18.00 toimub Kännukuke raamatukogu saalis jutuõhtu "Inimhetked ja kohtumisretked". Jutte vestab giid, maailmarändur ja raamatuautor Ena Mets.

Õhtu on kantud Maupassant’i mõttest “Meie elule annavad väärtuse teised elud, keda teel kohtame”. Kohtumine on osa retkest, mida Ena alustas Võrust ja lõpetab Värskas, peatudes kokku viieteistkümnes Eestimaa paigas.

Ena Metsa lapsepõlveunistuseks oli kirjanikuks saada ning aastaid on ta elanud kirevat elu, töötades mitmel maal giidina ning elades siin- ja sealpool maakera. Eelmise aasta veebruaris otsustas ta esmakordselt üles astuda päris jutuvestjana. Ta võttis kaasa oma esimese raamatu “Naeratava kuu inimesed” ning käis läbi 13 Eestimaa raamatukogu, kus kohtus kokku ligi 400 inimesega. See oli Ena jaoks inspireeriv ja rikastav kogemus. “Enam ei ole jutuvestjad ainult Lumekuninganna muinasjutus,” ütleb ta. Eelmisel aastal võeti Ena Metsa esimene jututuur “Naeratava Kuu rännu- ja raamatulood” kõikjal soojalt vastu. Võru raamatukogu juhataja Inga Kuljus leidis, et jutuõhtut sobisid suurepäraselt iseloomustama sõnad Tove Janssoni näituse pealkirjast: “Elada, unistada, hõljuda”. Jutuõhtutelt läksid osalejad koju sõnadega “natuke maagiline” ja “hoopis teistmoodi elamus”.

Ena Mets tegeleb jutuvestmisega ka oma giidi-, terapeudi- ja väeretketööde raames – lugudel on tema jaoks tervendav ja jõudu andev vägi.

2018. a. veebruari jututuuril põimib Ena Mets kokku vested kummalistest-rikastavatest kohtumistest retkedel Eestis ja mujal ning vahele mõned millegi poolest mällu sööbinud muinaslood. Alanud aasta on ka Eestimaa suur juubeliaasta, nii on osa jutuõhtust pühendatud Eesti ja eestlaste lugudele. Suure uruguai kirjaniku Eduardo Galeano sõnul “koosneb maailm lugudest”, mitte aatomitest. Nii soovib Ena Mets talvisel külmal ja pimedal ajal tuua inimesed nendesse maailma osakestesse – lugudesse, mis paneksid uuesti elama ka kuulajate endi lood ning annaksid keset talveväsimust ja -pimedust jõudu ja inspiratsiooni. Ligi kahe tunni jooksul saavad osalejad lugude vahele ka kuuma teed ning sansula-helisid.

Üritus on tasuta!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.