"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rumeenia endine rahandusminister mõisteti süüdi altkäemaksu võtmises (1)
08. veebruar 2018
Scanpix

Endine Rumeenia rahandusminister mõisteti täna kohtus süüdi 1,4 miljoni euro ulatuses altkäemaksu võtmises ning talle määrati kaheksa aasta pikkune vanglakaristus.

Darius Vâlcovi süüdistati Rumeenia ettevõtte aitamises avaliku hanke võitmisel, kui ta oli kohalik linnapea 2009.-2013. aastal, vahendas BNS.

Vâlcovi ja tema abiliste kinnisvara läbiotsimisel leiti 172 kunstiteost, mille väärtuseks hinnati pool miljonit eurot, ja 100 000 euro väärtuses kullakange, teatas prokuratuur.

Aastal 2015 rahandusministri ametis olnud Vâlcov on süüdistused tagasi lükanud ning tal on võimalik kohtuotsus edasi kaevata.

Vâlcov on ka alates jaanuari lõpust Rumeenia valituse nõunik.

Viimastel kuudel on puhkenud Rumeenias meeleavaldused, kuna kardetakse, et valitsus tahab astuda samme riigi korruptsioonitõrjebüroo DNA tegevuse piiramiseks.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
10. veebr. 2018 06:04
Õpetussõnad 22:Saalomoni tarkus 1 Aus nimi on kallim kui suur rikkus, hea kuulsus on parem kui hõbe ja kuld. 2 Rikas ja vaene kohtuvad, Issand on loonud need mõlemad. 3 Tark näeb hädaohtu ja poeb peitu, aga rumalad lähevad edasi ja saavad nuhelda. 4 Alandlikkuse ja Issanda kartuse tasu on rikkus, au ja elu. 5 Okkad ja paelad on valeliku teel: kes jääb neist eemale, hoiab oma hinge. 6 Juhata poiss ta tee peale, siis ta ei lahku sellelt ka vanas eas! 7 Rikas valitseb vaeste üle ja laenaja on laenuandja ori. 8 Kes külvab ülekohut, lõikab viletsust ja tema viha vits saab otsa. 9 Kes on helde, seda õnnistatakse, sest ta annab oma leivast kehvale. 10 Aja pilkaja ära, siis lakkab riid, lõpeb tüli ning teotus! 11 Kes armastab südamepuhtust ja kelle huuled on armsad, selle sõber on kuningas. 12 Issanda silmad valvavad tunnetust, aga ta kummutab petise sõnad. 13 Laisk ütleb: „Väljas on lõvi. Tapab mind viimaks keset turgu.” 14 Võõraste naiste suu on sügav haud: keda Issand on hukka mõistnud, see langeb sinna. 15 Meeletus on seotud poisi südamesse, aga karistusvits saadab selle temast kaugele. 16 Kes rõhub viletsat, et rikkaks saada, ja kes annab rikkale, sellele tuleb vaesus.