"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TAAVI AAS: Kas ERJK soovib, et linnapea käiks ringi, kott peas? (1)
08. veebruar 2018
Albert Truuväärt

"Kui erakondade rahastamise järelevalve komisjon peab Stolitsas viis kuud enne valimisi ilmunud Taavi Aasa intervjuud keelatud valimisreklaamiks, kas siis linnapea peab käima ringi, kott peas?" küsis linnapea Taavi Aas.

Komisjoni hinnangul oli mai keskel Stolitsas ilmunud uudis “Kandidaat on selgunud: Tallinna linnapeaks võib saada Taavi Aas” keelatud valimisreklaam ja komisjon osutab, et tegu võis olla omavalitsuse vahendite omastamisega. Aas lükkas selle ümber ja osutas, et komisjonis annavad tooni Keskerakonna konkurentparteide liikmed, kellelt objektiivsust loota pole. “Esiteks, kui juba viis kuud enne valimisi ilmuv tekst on vaadeldav valimisreklaamina, siis tekib küsimus, mis seda pole,” lausus Aas. “Ametlik aktiivse valimisagitatsiooni periood algab alles 40 päeva enne valimisi. Kas tõesti soovivad komisjoni liikmed Tarand ja Ojasalu, et linnapea käiks ringi, kott peas? Linnapea kohustuste hulka kuulub avalikkuse teavitamine, sealhulgas intervjuude andmine.”

Aas rõhutas, et mais andis ta kandideerimisega seoses intervjuusid pea kõigile suurematele väljaannetele. “Eks võite ise maikuu piltidelt üle lugeda, palju kaameraid Patkuli trepil oli,” lausus linnapea. “Stolitsa puhul polnud põhjust keelduda. Pigem oleks imelik, kui linnateemadele keskenduv väljaanne poleks sellele tähelepanu pööranud.”

Aasa sõnul on loomulik, et ta sai nii Stolitsas kui ka muudes väljaannetes suurima tähelepanu, sest oli esimene kandidaat, kes end välja käis. “Mais poleks keegi IRL-i kandidaadi mõtteid saanud küsida, sest IRL jõudis endas selgusele alles kolm kuud hiljem augustis,” märkis Aas. “Lõpetuseks küsiks ma, milline moraalne jõud on komisjonil, mida juhib pikaaegne Riito Ehituse nõukogu esimees Ardo Ojasalu? Linnal on tema ehitusfirmaga palju probleeme esinenud.”

Aasa sõnul tuleks ERJK laiali saata ja moodustada pädev ja sõltumatu järelevalvekomisjon.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

X
8. veebr. 2018 17:33
Tarandid on kibestunud inimesed. Nii õelaid mehi ei teagi teisi. Ei tea kuidas Mari neid küll talub!