"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rasmus Puur: ülekoormatud õpetajaga kaob lastel huvi (0)
09. veebruar 2018
Scanpix

"Kui mina olin õpilane, siis Reaalkoolis oli muusikatund kord nädalas. Käisin kord nädalas ka poistekooris. Imelik oli mõelda, kui väideti, et muusikaõpetuse tund on ebahuvitav," ütles helilooja ja koorijuht Rasmus Puur.

Helilooja ja koorijuhi Rasmus Puuri sõnul algas temal tõsisem huvi klassikalise muusika vastu alles postekooris käimisel.

“Inimene ei pea tingimata nooti tundma, olulisem on kui muusikat armastatakse,” lisas Puur.

Puuri sõnul võib muusika õppimise probleemiks üldhariduskoolides olla ka see kui õpetaja on üle koormatud ega jõua ette valmistada ega tegeleda tunnis kõikide lastega.

“Kui õpetaja muusikale ei põle, ei põle ka laps. Õpetaja ainuke ülesanne on jõuda lapseni personaalselt,” lisas Puur.

Puuri sõnul pole vahet kas õpetaja töötab linnas või maal. 

“Kindlasti peaks muusikaõpetajal keegi ka koolis  abiks olema ning kui võimalik, soodustada ka muusikaõpetaja tegevust tegevinterpreedina,” ütles Puur ja lisas, et muusikaõpetajale tuleb kasuks ka see kui tal endal on muusikuna kogemust.

Puur selgitas, et tema õpetajana soovib kindlasti ka õpilastes äratada suuremat muusikahuvi. “Ma tahan panna õpilased muusikat armastama, sest muusika peab algama elust ja väljendama midagi inimlikku,” sõnas Puur.

Puur selgitas, et praegu teevad paljud muusikaõpetajad mitmel kohal tööd ka vaid fanatismist.

“Hästi suudetakse töötada vaid ühe kollektiiviga. Praegu on aga kahjuks nii, et  süsteemi pole ja muusikaõpetaja töö põhineb fanatismil. Ka muusikaõpetajate palgad on koolis väikesed,” lisas Puur.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.