"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ÜRO inimõigusjuht taunis Süüria valitsusvägede rünnakuid (1)
10. veebruar 2018
Scanpix

ÜRO inimõigusjuht Zeid Ra'ad Al Hussein süüdistas laupäeval Süüria valitsusvägesid ulatuslikes rünnakutes, mis on nõudnud sadade tsiviilisikute elusid.

Zeid kutsus rahvusvahelist kogukonda kiiresti tegutsema ning ütles, et praegune olukord on “globaalse diplomaatia tohutu läbikukkumine” seitse aastat väldanud relvakonflikti lõpetamiseks, vahendas BNS.

“Viimane nädal on ilnud kogu konflikti üks verisemaid perioode, üks õhurünnakute laine teise järel, mis on viinud tsiviilohvriteni Ida-Ghouta ja Idlibi piirkonnas,” ütles Zeid avalduses.

Genfis baseeruva ÜRO inimõigusagentuuri andmetel on viimase nädala jooksul saanud surma vähemalt 277 tsiviilisikut, neist 230 Süüria valitsusvägede ja nende liitlaste õhurünnakutes. Haavatud tsiviilisikuid on vähemalt 812.

ÜRO Julgeolekunõukogu peaks esmaspäeval hakkama arutama Rootsi ja Kuveidi esitatud resolutsiooniprojekti, milles kutsutakse kuulutama kogu Süürias välja 30-päevane relvarahu, mis võimaldaks toimetada humanitaarabi seda hädasti vajavate inimesteni.

Süüria liitlase Venemaa suhtumine resolutsioonieelnõusse ei ole veel teada.

Vene suursaadik Vassili Nebenzia hinnangul ei ole relvarahu kehtestamine realistlik, kuna Süüria valitsusvägede vastu võitlevad rühmitused ei peaks sellest arvatavasti kinni.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
11. veebr. 2018 08:41
Hesekiel 37:Juuda ja Iisraeli taasühinemise ennustus 15 Ja mulle tuli Issanda sõna; ta ütles: 16 „Ja sina, inimesepoeg, võta enesele üks puutükk ja kirjuta selle peale: Juuda ja temaga liitunud Iisraeli lapsed. Võta siis veel üks puutükk ja kirjuta selle peale: Joosep-Efraimi puutükk, ja temaga liitunud kogu Iisraeli sugu. 17 Siis liida need teineteise külge üheks puutükiks, nõnda et need su käes moodustaksid terviku. 18 Kui siis su rahva lapsed sulle räägivad, küsides: „Kas sa ei seletaks meile, mida need sul tähendavad?”, 19 siis vasta neile: Nõnda ütleb Issand Jumal: Vaata, ma võtan Joosepi puu, mis on Efraimi käes, ja temaga liitunud suguharud ja panen need ühte Juuda puuga ning teen neist ühe puu, et neist saaks mu käes tervik. 20 Ja kui puutükid, mille peale on kirjutatud, on sinu käes nende silme ees, 21 siis räägi neile: Nõnda ütleb Issand Jumal: Vaata, ma võtan Iisraeli lapsed paganate seast, kuhu nad on läinud, ja kogun neid igalt poolt ning toon nad nende oma maale. 22 Ja ma teen nad üheks rahvaks seal maal, Iisraeli mägedel, ja üks kuningas on neile kõigile kuningaks. Nad ei ole siis enam kaks rahvast ega jagune enam kaheks kuningriigiks. 23 Nad ei rüveta endid enam oma ebajumalatega ja jäledustega ega oma mitmesuguste üleastumistega, vaid ma päästan nad kõigist nende asupaigust, kus nad on pattu teinud, ja puhastan nad. Ja nad on mulle rahvaks ja mina olen neile Jumalaks. 24 Ja mu sulane Taavet on neile kuningaks ja neil kõigil on üksainus karjane; nad käivad minu seaduste järgi ja peavad mu määrusi ning täidavad neid. 25 Ja nad elavad maal, mille ma andsin oma sulasele Jaakobile, kus teie vanemad on elanud; nad elavad seal igavesti, nemad ja nende lapsed ja nende laste lapsed, ja Taavet, mu sulane, on igavesti neile vürstiks. 26 Ja ma teen nendega rahulepingu, mis jääb igaveseks lepinguks nendega, ja ma paigutan neid ning teen nad arvukaks ja ma panen oma pühamu igavesti nende keskele. 27 Ja minu eluase on nende juures: mina olen neile Jumalaks ja nemad on mulle rahvaks. 28 Ja paganad peavad tundma, et mina olen Issand, kes pühitseb Iisraeli, kui mu pühamu on igavesti nende keskel.”