"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
UURING: Tubakafarmerid teeniksid rohkem, kui asendaksid põllud päikesepaneelidega (0)
11. veebruar 2018
Scanpix

Michigani tehnoloogiaülikooli teadlaste uuringust selgub, et tubakafarmerid saaksid oma kasumit suurendada, kui muudaksid oma põllud päikesefarmideks ja toodaksid taastuvenergiat.

Kuigi tubakas on maailma juhtiv välditavate surmade põhjustaja, on tubakataimede kasvatamine jätkuvalt paljudele põllumeestele peamiseks sissetulekuallikaks. Kaks Michigani tehnoloogiaülikooli uurijat aga väidavad, et muutes oma põllud päikesefarmideks, saaksid põllumehed mitmekordset kasu. Nende kasum suureneks, väheneksid tubakaga seotud surmajuhtumid ja päikeseenergia laiem kättesaadavus aitaks võidelda kliimasoojenemisega.
 
Uuringu autorid Ram Krishnan ja Joshua Pearce nendivad, et koos nõudlusega päikeseenergia järele kasvab ka nõudlus maalappide järele kuhu päikesefarme püstitada. “Et täiesti kaotada fossiilkütuste põletamine, vajab päikesetehnoloogia väga suuri maaalasid,” selgitab Pearce.
Tavaliste põllumaade päikesefarmideks muutmine võib aga tõsta globaalseid toiduhindu ja põhjustada toidupuudust, mistõttu on kõige mõistlikum võtta sihikule maa alad, mille toodangul on tervisele kahjulik mõju, ütlevad uurijad. Oma maa alade kasutust sel moel muutes saaksid tubakafarmerid suurendada oma kasumit tuhandete dollarite võrra aakri pealt aastas.
 
Tubaka tarbimine USA-s ja ülejäänud maailmas on tänu selle kahjulike tervisemõjude teadvustamisele järk-järgult vähenemas, kuid Pearce’i sõnul kasvatavad tubakafarmerid seda siiski, kuna see on nende elatusallikas ja nad siiski teenivad selle pealt.
 
Lisaks oleks päikesefarmide hooldus ka lihtsam, kuna päiksemoodulid ei ole temperatuuri ja niiskustaseme suhtes niivõrd tundlikud.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.