“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
IMF ärgitas araabiamaid kulutamist vähendama (1)
12. veebruar 2018
Scanpix

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juht Christine Lagarde ärgitas araabiamaid kulude vaoshoidmiseks vähendama riigisektori palkasid ja subsiidiume, saavutamaks jätkusuutlik majanduskasv ja luua töökohti.

Lagarde kiitis Dubais toimunud Araabia eelarvefoorumil riikide tehtud reforme, kuid manitses, et majanduslike- ja sotsiaalsete probleemide lahendamiseks on veel palju teha, vahendas BNS.

Viimastel aastatel on pea kõik araabiamaad olnud eelarvedefitsiidis ja möödunud aastal kasvasid riikide majandused vaid 1,9 protsenti, selgub Araabia Valuutafondi (EMF) andmetest.

Sellest hoolimata püsib avaliku sektori kulutamine väga kõrgel, eriti naftarikastes Pärsia lahe riikides, kus kulutused ületavad 55 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP), sõnas Lagarde.

Reformid peaks tema sõnul keskenduma subsiidiumite ja palkade vähendamisele, samas suurendama efektiivsust tervishoiu, hariduse ja investeeringute vallas. “Ei ole tõesti põhjust jätkata energiasubsiidiumitega,” ütles ta. “Need on erakordselt kulukad, keskmiselt 4,5 protsenti SKP-st naftaeksportijate ja 3 protsenti naftaimportijate puhul.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

esmalt sünnitusvabrikud
12. veebr. 2018 16:25
Muhameedlased alustagu esmalt sünnitusvabrikute likvideerimisega.