"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
OTSE KELL 10: Riigikogu arutab tähtsa riikliku küsimusena välispoliitikat (0)
13. veebruar 2018
Scanpix

Välisminister Sven Mikser räägib julgeolekust, meie ühisest tulevikust Euroopas ning Eesti kodanike kaitsest ja ärihuvide edendamisest. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson räägib väliskaubanduspoliitikast ja strateegilisest kommunikatsioonist.

Riigikogus peetakse tähtsa riikliku küsimusena välispoliitika arutelu, kus ettekande teevad välisminister Sven Mikser ja väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, vahendas BNS.

Mihkelson annab ülevaate väliskomisjoni tegevusest, mille keskmes on viimasel aastal olnud väliskaubanduspoliitika hetkeseisu hindamine ja strateegiline kommunikatsioon, teatas riigikogu pressiteenistus BNS-ile. Välissuhtlemisel on komisjon suunanud oma tegevuse eeskätt liitlassuhete tugevdamisele.

Mihkelsoni sõnul on murettekitav asjaolu, et demokraatlike väärtuste ja poliitiliste vabaduste üha sagenev piiramine vähendab kogu maailma reeglitepõhist sidusust ja loob eeldusi suurkonfliktide puhkemiseks. See omakorda sunnib erilisele tähelepanule eeskätt vaba maailma piirimail olevaid väikeriike nagu Eesti.

Mikser peatub oma kõnes reeglitel põhineval multilateraalsel maailmakorral. Ta räägib julgeolekust, meie ühisest tulevikust Euroopas ning Eesti kodanike kaitsest ja ärihuvide edendamisest.

Minister käsitleb Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021, NATO ja Euroopa Liidu (EL) koostööd, transatlantilisi suhteid, arenguid idapartnerite suunal ning EL-i tulevikku, seda ka käimasoleva Brexiti protsessi raames.

Kell 10 algav välispoliitika arutelu on istungi päevakorras teine punkt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.