"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
FOTOD! Tallinn tunnustas oma parimaid noorsportlasi (0)
15. veebruar 2018
Albert Truuväärt

"Suur rõõm on selle üle, et ainuüksi tiitlivõistlustel ja noorte olümpiafestivalil, nii talvisel kui suvisel – võitsid medali lausa 13 noorsportlast," sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Tallinna parimate noorsportlaste hulgas on ka sel aastal kahekordne maailmameister vigursuusatamise pargi ja rennisõidus Kelly Sildaru.

Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ja abilinnapea Vadim Belobrovtsev tunnustasid täna Hopneri majas traditsioonilisel tänuüritusel pealinna tublisid noorsportlasi ja nende treenereid, kes on edukalt esinenud noorte ja juunioride rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Vaata galeriid (43)

2013. aastal tunnustusürituse algataja, Tallinna Linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul on ürituse eesmärk väärtustada noortesporti ja toetada nende edasisi püüdlusi sporditeel. “Noorte sportlaste arengut ja Eesti sporditippude pealekasvu kindlustamist silmas pidades tunnustame tänavu juba kuuendat korda noorsportlaste saavutusi,” märkis Kõlvart.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul tunnustatakse neid Tallinna 15–23-aastaseid noorsportlaseid, kes on saavutanud kõrgeid kohti noorte ja juunioride tiitlivõistlustel ning nende treenereid. “Suur rõõm on selle üle, et ainuüksi tiitlivõistlustel ja noorte olümpiafestivalil, nii talvisel kui suvisel – võitsid medali lausa 13 noorsportlast. Tallinna parimate noorsportlaste hulgas on sel aastal ka kaks maailmameistrit ja üks Euroopa meister – Kelly Sildaru, kes on kahekordne maailmameister vigursuusatamise pargi ja rennisõidus, kahekordne maailmameister kiirmales ja välkmales Mai Narva ning Anni Ermel, kes on Euroopa meister taekowndo naiste kahevõistluses,” märkis Belobrovtsev. “Ühtekokku toetame tänavu 35 noorsportlast ja nende treenereid kogusummas 20 000 eurot.”

Konkurents on tihe

Teiste hulgas pälvis linna tunnustuse olümpiavõitja Erki Noole poeg Robin. “Eks see tunnustamine oli natukene ikka üllatus,” tõdes Robin. “Meil Tallinnas on palju häid noorsportlasi ja konkurents on väga tihe. Minu alal teivashüppes tõsi küll mitte.” Robini sõnul on talle eeskujuks nii isa Erki kui maailma teivashüppelegend Sergei Bubka, kuid sellist kõige suuremat eeskuju tal ei olegi. “Mõistlik on leida kõigi inimeste juures häid külgi ja neid järgida,” arvas Robin. K

a eesmärkide ja tiitlite osas ei ole ta selgeid sihte veel endale seadnud. “Kõigepealt tuleb tulemust näidata, eks siis paistab,” ütles Robin. “Igatahes tuleb igal alal tippu jõudmiseks võrdselt palju treenida.” Oma ala leidmine on Robini arvates lõppkokkuvõttes raske ja see leitakse tänapäeval suhteliselt hilja. Ka ta ise ei ole veel teinud lõplikku otsust, kas ikka jääb teivashüppe juurde. “Pean veel treenima ja proovima,” leidis Robin. “Kui palju treenida, siis hakkab eelisala lõpuks iseenesest välja kujunema. Välistatud ei ole ka see, et hakkan isa eeskujul kümnevõistlust tegema.”

Rootslased kiidavad Tallinna halle

Oma treenimisvõimaluste ja -tingimustega on Robin rahul, sest tema hinnangul on Tallinnas kolm väga heas korras sisehalli. “Ka rootslased, kes käivad siin võistlemas, on öelnud, et meie hallid on soojemad kui nende omad ning meil on väga head teivashüppematid ja -rajad,” ütleb Robin oma sõnade tõestuseks. Samuti meeldivad Robinile Tallinna tervise-, jooksu-, ratta- ja suusarajad.

Lisaks eelpool nimetatutele pälvisid medali tiitlivõistlustel või noorte olümpiafestivalil Johannes Erm EM (U20) kümnevõistluses 2. koht, Maarja Palser EM (U16) naistemaadluses 2. koht, Ken Mark Minkovski ENOP kaugushüppes 2. koht, Kristo Siimer ENOP laskesuusatmise 7,5km sprindis 2. koht, Ilja Makarov EM (U18) taekwondo kompleksharjutuses 2. koht ja kahevõitluses 3. koht. Pavel Artamonov MM (U20) karates kuni 75kg 3. koht, Katriin Saar ENOP tennise paarimängus 3. koht, Grete Olde MM (U16) välkmales 2. koht ja kiirmales 3. koht, EM (U18) võistkondlikus males 3. koht. Margareth Olde MM (U18) välkmales 3. koht ja kiirmales 3. koht, EM (U18) võistkondlikus males 3. koht, Anete Kõrve EM (U18) wushu shoulin guan 3. koht.

Teiste seas valiti 2017. aasta tulemuste põhjal Tallinna parimateks noorsportlasteks: Kertu Kaare, Simon Sülla, Kristina Škuleta-Gromova, Juuso Roihu ja Henri Roihu, Robin Nool, Margaret Markvardt, Deniel Nuriev, Sandra Skoblov, Karoliine Loit, Aleksandr Selevko, Anna Maria Orel, Raoul Aho Leitham, Janter Suun, Tanel Karro, Edvin Kin, Taavi Tšernjavski, Lilian Turban, Klen-Kristofer Kaljulaid, Marita Sukko, Kaspar Paul Loik, Matz Topkin, Robin Likson,

Parima noorsportlase toetuse määramisel võeti tulemuslikkuse hindamisel aluseks 2017. aasta saavutatud sportlikud tulemused, spordialal osalejate arv ja toetust taotleva sportlase saavutatud koht. Samuti arvestas komisjon ala tuntust ja populaarsust nii rahvusvahelisel kui Eesti tasandil, vastaval võistlusel osalenud riikide arvu, ala kuulumist olümpiamängude kavva ja/või kuulumist Tallinna eelisarendatavate spordialade nimistusse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.