"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Valitsus muudab strateegiliste kaupade nimekirja (0)
15. veebruar 2018
Scanpix/ pilt on illustreeriv

Valitsus otsustas oma tänasel istungil uuendada kaitseotstarbeliste toodete nimekirja.

2011. aasta 22. detsembri määruse number 171 “Strateegiliste kaupade nimekiri” muudatusega lihtsustatakse kaitseotstarbeliste toodete Euroopa Liidu sisese veo tingimusi, et edendada Euroopa kaitsevarustuse siseturu nõuetekohast toimimist ning Euroopa kaitsetehnoloogia ja -tööstuse arengut, vahendas BNS.

Kaitseotstarbeline toode on sõjaline kaup, mille veo suhtes Euroopa Liidu sees rakendatakse lihtsustatud korda.

Strateegiliste kaupade kontrolli üldiseks eesmärgiks on tagada rahvusvaheline ja riiklik julgeolek. Selle paremaks saavutamiseks uuendatakse nii Euroopa Liidus kui ka ekspordikontrolli režiimides strateegiliste kaupade nimekirju ning nende nimekirjade rakendamine Eestis aitab ühe osana kaasa Eesti ja rahvusvahelise julgeoleku tagamisele.

Euroopa Liidu direktiivi ülevõtmise tähtaeg on 2018. aasta 28. veebruar ning seda üle võtvad siseriiklikud õigusaktid peavad jõustuma 2018. aasta 5. märtsil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.