"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politsei- ja piirivalveamet saab sel aastal juurde 45 piirkonnapolitseinikku (0)
16. veebruar 2018
Scanpix

"Kogukonnakeskse politseitöö ja piirkonnapolitsei võrgustiku tugevdamine aitab kaasa, et elanikud tunneksid ennast turvaliselt igas Eesti paigas," ütles peaminister Jüri Ratas.

Peaminister Jüri Ratas tunnustas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel politsei- ja piirivalveameti tegevust turvalisuse tagamisel ja elukeskkonna parandamisel.

Ratas külastas reedel Lääne-Harju politseijaoskonda, kus sai ülevaate politsei- ja piirivalveameti mullusest tööst ja tänavustest plaanidest.

Ratase sõnul annab politsei- ja piirivalveameti heast tööst tunnistust nii ameti püsivalt kõrge usaldusväärsus – viimase avaliku arvamuse uuringu kohaselt usaldab politseid 85 protsenti Eesti elanikest – kui ka eestimaalaste hinnang oma kodukoha turvalisusele: oma koduümbrust peab turvaliseks koguni 94 protsenti Eesti elanikest.

Selleks, et Eesti inimeste elukeskkonda veelgi parandada, saab politsei- ja piirivalveamet sel aastal juurde 45 piirkonnapolitseinikku. Ratase sõnul on eriti tähtis, et piirkonnapolitseinike arv kasvab eeskätt maapiirkondades. “Kogukonnakeskse politseitöö ja piirkonnapolitsei võrgustiku tugevdamine aitab kaasa, et elanikud tunneksid ennast turvaliselt igas Eesti paigas,” ütles Ratas.

Kokku kasvab piirkonnapolitseinike arv 171-ni ning aasta lõpuks on vähemalt üks piirkonnapolitseinik tööl Eesti igas omavalitsuses. Valitsus on eraldanud aastateks 2018-2020 piirkonnapolitseinike arvu suurendamiseks 4,6 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.