Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Ida-Tallinna Keskhaigla tahab rinnataastusoperatsioone tegema hakata (0)
18. veebruar 2018
Scanpix

"Soovime kindlustada oma patsientidele kvaliteetse tervishoiuteenuse pakkumise, võimaldada tervishoiuteenuste osutamist samas haiglas ning parimate ravitulemuste saavutamiseks tagada ravi järjepidevuse," kirjutas haigla juhatuse esimees Ralf Allikvee.

Ida-Tallinna Keskhaigla esitas sotsiaalministeeriumile taotluse plastika- ja rekonstruktiivkirurgiateenuse osutamiseks.

Ida-Tallinna Keskhaiglas diagnoositakse igal aastal rinnavähk enam kui 100 uuel patsiendil. Rinnavähiga patsientide diagnostika ja ravi toimub vastavalt onkoloogia eriala ravijuhenditele ja multimodaalse vähiravi põhimõtetele.

Ida-Tallinna Keskhaigla on eelnevatel aastatel määruses nimetatud operatsioone teostanud koostöös Taastava Kirurgia Kliinikuga, kellel on tegevusluba plastika- ja rekonstruktiivkirurgiateenuste osutamiseks.

Patsientidele on Ida-Tallinna Keskhaiglas tagatud parimad võimalused rinnavähi diagnostikaks, kirurgiliseks, medikamentoosseks süsteemseks raviks, taastusraviks ja psühholoogiliseks ning sotsiaalnõustamiseks.

“Soovime kindlustada oma patsientidele kvaliteetse tervishoiuteenuse pakkumise, võimaldada tervishoiuteenuste osutamist samas haiglas ning parimate ravitulemuste saavutamiseks tagada ravi järjepidevuse,” kirjutas haigla juhatuse esimees Ralf Allikvee.

Patsientide suunamine pärast rinnavähi diagnoosimist teise tervishoiuteenuse osutaja juurde, et selgitada operatsiooni vajadus ning teostada operatsioon võib põhjustada täiendavaid uuringuid ja visiite ning on patsiendile kurnav, mis omakorda võib tekitada rahulolematust tervishoiusüsteemiga.

Ravi järjepidevuse seisukohalt on oluline, et patsiendile oleksid kõik tervishoiuteenused ning sellega seotud teenused nagu psühholoogiline toetus ja sotsiaalnõustamine samas kohas kättesaadavad, kuhu ta on algselt pöördunud.

Ida-Tallinna Keskhaigla ruumid, sisustus, aparatuur ja töötajad vastavad haigla hinnangul nõuetele ning plastika- ja rekonstruktiivkirurgiateenust on planeeritud osutada ühel voodikohal Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku naistehaigustekeskuses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.