"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
BILL GATES: USA miljardärid peaksid tunduvalt rohkem makse maksma (1)
20. veebruar 2018
Scanpix

Hiljutine maksureform soosib rikkaid, sõnas Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gates. "Jõukamad inimesed kalduvad saama keskklassist või vaestest rohkem soodustusi," ütles ta ja lisas, et riigi poliitikakujundajad peaksid mõtlema suurenevast ebavõrdsusest ja endalt küsima, "Miks ei tee me nende inimeste jaoks paremat tööd?".

Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gates leiab, et kuigi ta on maksnud elu jooksul üle 10 miljardi dollari makse, peaksid temasugused miljardärid USA-s tunduvalt rohkem makse maksma, vahendas BNS.

Amazoni asutaja Jeff Bezose järel maailma rikkuselt teine mees Gates kritiseeris Ühendriikide hiljutist maksureformi, mis vähendas ettevõtte tulumaksu ja üksikisiku tulumaksu määra kõige jõukamatele ameeriklastele.

“Ma olen maksnud rohkem makse kui keegi teine, kuid valitsus peaks nõudma minu positsioonis inimestelt tunduvalt kõrgemate maksude maksmist,” ütles Gates pühapäeva õhtul usutluses televõrgule CNN.

Hiljutine maksureform soosib rikkaid, kuigi vabariiklased väidavad, et see aitab kesk- ja töölisklassi, sõnas ta. “Jõukamad inimesed kalduvad saama keskklassist või vaestest rohkem soodustusi, mistõttu läheb see vastuollu üldise trendiga, mida te sooviksite näha, sotsiaalse tagatiste tugevnemise kohta ja sellest, et tipus olijad maksaksid kõrgemaid makse,” lausus filantroop.

Olukorras, kus kuuendik USA elanikkonnast elab “pettumust valmistavates” tingimustes, peavad riigi poliitikakujundajad mõtlema suurenevast ebavõrdsusest ja endalt küsima, “Miks ei tee me nende inimeste jaoks paremat tööd?”, sõnas Gates.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
21. veebr. 2018 02:46
Jeesus Siirak 31:Rikkusest 1 Rikkuse valvamine kurnab ihu ja mure selle pärast viib une. 2 Murelik valvsus ei lase uinuda, äratab unest nagu raske haigus. 3 Rikas näeb vaeva raha kogumisega ja puhates naudib ta oma küllust. 4 Vaene näeb vaeva kokkuhoidliku eluga ja puhates jääb ta puudusesse. 5 Kes armastab kulda, ei jää patuta, ja kes raha taga ajab, seda petetakse. 6 Kuld on saanud õnnetuseks paljudele, nad on ise näinud oma hävingut. 7 Kuld on selle kummardajale tõkkepuuks, kullaga püütakse iga meeletut narri. 8 Õnnis on rikas, kes leitakse olevat laitmatu ja kes ei jookse kulla järele. 9 Kus niisugune on, et saaksime teda ülistada? Sest ta on teinud imetlusväärseid tegusid oma rahva keskel. 10 Kes on selles proovile pandud ja täiuslikuks saanud? Olgu see kiituseks temale, kes oleks võinud eksida, aga ei ole eksinud, kes oleks võinud kurja teha, aga ei ole teinud. 11 Seepärast on tema varandus kindlustatud ja kogudus jutustab tema almustest.