"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vabariigi aastapäeval süüdatakse tuli Jüriöö pargis (4)
20. veebruar 2018
Scanpix

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud sünnipäevanädalal toimub pidulik kontsert kultuurikeskuses Lindakivi ning süüdatakse tuli Jüriöö pargis. Esineb USA Euroopa vägede orkestri diksiländansambel.

Pidupäeva eel, reedel, 23. veebruaril kell 18 annab Kultuurikeskuses Lindakivi (Koorti 22) Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks piduliku  kontserdi USA Euroopa vägede orkestri diksiländansambel. Jazz muusika kontsert toimub koostöös USA Suursaatkonnaga Eestis.
Traditsiooniliselt tähistatakse riigi sünnipäeva Tallinna kõrgeimas punktis – Jüriöö pargis, kus 24. veebruaril kell 15 süüdatakse tuli, peetakse kõnet ning asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusmärgi juurde. Tseremoonia järel pakutakse  linnarahvale sooja suppi.

“24. veebruaril tähistab Eesti oma 100. sünnipäeva. Soovin meie riigile ja rahvale, et ka meie tulevased põlved saaksid sama uhkelt tähistada Eesti Vabariigi 200. aastapäeva. Olen veendunud, et peame olema uhked selle üle, kuhu oleme sajandi jooksul jõudnud, hindama oma edusamme ja saavutusi. Vaid üksteist märgates ja toetades suudame olla tugevad ning hoida oma riiki. Õnnitlen kõiki selle sündmuse puhul! Kogu aasta vältel toimuvad Lasnamäel Eesti 100. Sünnipäevale pühendatud üritused. Mul on hea meel näha teid osalemas aastapäeva pidulikel sündmustel,” sõnas Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Üritused on kõigile tasuta.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meenutaja
20. veebr. 2018 21:43
http://ekspress.delfi.ee/ajalugu/kultuuritegelased-havituspataljonides-ehk-miks-ei-saa-jatta-ojasoole-andestamata?id=80862163
matkaja
20. veebr. 2018 21:41
https://www.ohtuleht.ee/859730/galerii-ligi-600-inimest-matkas-johan-pitka-malestuseks Pühapäeval 25. veebruaril toimub Aegviidus Presidendimatk. http://www.presidendirada.ee/
osaleja
20. veebr. 2018 21:33
http://uueduudised.ee/torvikurongkaik-2018/
vot tak
20. veebr. 2018 21:25
http://objektiiv.ee/harra-nestor-palun-markige-ka-riigikogu-lehel-oma-eluloos-et-astusite-laulva-revolutsiooni-ajal-nlkp-sse/