"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Trump: relvavabad koolid on kurjategijatele "magnetiks" (3)
22. veebruar 2018
Scanpix

"Hea väljaõppega, relvateadlikud õpetajad/treenerid lahendaksid olukorra koheselt, enne kui politsei saabub. Suurepärane heidutus!" kirjutas USA president Donalt Trump Twitteris.

Relvavaba kool pole muud kui “magnet” kurjategijatele, vahendas BNS Trumpi sõnu.

“Hea väljaõppega, relvateadlikud õpetajad/treenerid lahendaksid olukorra koheselt, enne kui politsei saabub. Suurepärane heidutus!” kirjutas Trump Twitteris.

President sõnas kolmapäeval Valges Majas kohtumisel ohvriterohke Florida koolitulistamises ellujäänutega, et teatud õpetajatele tuleks tulevaste massimõrvade ennetamiseks anda relvad.

“Ma ei öelnud “andke õpetajatele relvad”, nagu väitsid valeuudised @CNN &@NBC,” kirjutas Trump neljapäeval Twitteris.

“Ma ütlesin, et tuleks uurida võimalust anda peidetud relvad relvateadlikele õpetajatele, kel on sõjaline- või eriväljaõpe – ainult parimatele. 20 protsenti õpetajatest, mida on palju, saaksid nüüd koheselt tulistada vastu, kui metsik väärakas tuleb kooli halbade kavatsustega,” sõnas ta.

“Hea väljaõppega õpetajad oleksid ka heidutuseks argpüksidele, kes seda teevad… Relvavaba kool on magnet halbadele inimestele. Rünnakud lõppeksid!” säutsus president Twitteris.

Trump lubas kolmapäevasel kohtumisel tulevikus relvaomanike “väga põhjalikku” taustakontrolli.

Nikolas Cruz (19) tappis 14. veebruaril Floridas Parklandi linnas Marjory Stoneman Douglase keskkoolis 17 inimest, vallandades Ühendriikides taas relvadebati.

Veretöö pani noormees toime samas koolis, kust ta oli varem korrarikkumiste pärast välja visatud. Relv, mida Cruz kasutas, oli seaduslikult ostetud.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
24. veebr. 2018 04:06
Johannese evangeelium 15:12 Minu käsk on see: armastage üksteist, nagu mina olen armastanud teid! 13 Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi annab elu oma sõprade eest. 14 Teie olete mu sõbrad, kui te teete, mida ma teid käsin. 15 Ma ei nimeta teid enam orjadeks, sest ori ei tea, mida ta isand teeb. Teid olen ma nimetanud sõpradeks, sest teile olen ma andnud teada kõik, mida ma olen kuulnud oma Isalt. 16 Teie ei ole valinud mind, vaid mina olen valinud teid ja olen seadnud teid, et te läheksite ja kannaksite vilja ja et teie vili jääks. Mida te iganes Isalt palute, seda ta annab teile minu nimel. 17 Selle käsu annan ma teile: armastage üksteist! Peetruse esimene kiri 1:„Olge pühad, sest mina olen püha!” 17 Kui te hüüate Isaks teda, kes mõistab erapooletult kohut igaühe tegude järgi, siis elage kartuses oma majalisepõlv, teades, et 18 teid pole lunastatud kaduvate asjadega, hõbeda või kullaga teie tühisest esiisadelt päritud eluviisist, 19 vaid Kristuse kui laitmatu ja puhta Talle kalli verega. 20 Tema oli selleks ette määratud küll enne maailma rajamist, aga aegade lõpul on saanud avalikuks teie pärast, 21 kes te tema läbi olete ustavad Jumalale, kes on tema üles äratanud surnuist ja andnud talle kirkuse, nii et teie usk ja lootus oleksid Jumalas.
W.
22. veebr. 2018 16:32
Ja selline riik on siis meie suur sõber ja kaitsja. Absoluutselt haige ja igast otsast lagunev kooslus.
Vaba vaatleja
22. veebr. 2018 10:02
Ja siis saame otseülekandes vaadata kuidas ameerika koolides algavad tõelised gängisõjad õpilaste ja õpetajate vahel?! Ma ütleks, et riik kus rahvas peab enesekaitseks relvastuma, on tegelikult läbikukkunud riik. Milleks sellist riiki üldse vaja on jääb veel vaid üle küsida, mis ei suuda pakkuda kodanikele kaitset isegi riigisiseste ohtude eest?