"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõo jahimehe tapmine kedagi kohtu ette ei vii (0)
27. veebruar 2018
Scanpix

Politsei ja prokuratuur lõpedasid kedagi kohtu alla saatmata Nõo jahimehe tapmisloo uurimise, kuna selgus, et ränga kuritöö sooritas mees, kes hiljem ka endalt elu võttis. Ka mehe isale, kes aitas laipa peita, ei esitata süüdistust, sest Eestis ei saa kuriteos süüdistada lähisugulast, kes kuriteo toimepanemise hetkel kuriteost teadlik ei ole.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Toomas Liiva sõnul tuli menetlus lõpetada, kuna uurimise käigus tuvastati, et tapmise pani toime mees, kes on praeguseks surnud, vahendas BNS Tartu Postimeest. Tegemist oli kohaliku jahimehe Jaak Hütteriga, keda seostati salaküttimisega. “Kriminaalmenetluses kogutud tõendid kinnitavad, et Nõo jahiseltsi esimehe tappis 34-aastane mees, kes päev pärast kuriteo toimepanemist arestimajas endalt elu võttis. Kuna kuriteos kahtlustatav on surnud, ei saa prokuratuur talle süüdistust esitada ja kriminaalmenetlus tuli lõpetada,” ütles Liiva.

Kriminaalmenetlus lõpetati ka kahtlustatava isa suhtes, keda esialgu kahtlustati tapmises osalemises. Uurimise käigus selgus, et kahtlustatava isa tapmises ei osalenud. Tõendid kinnitasid, et vanem mees, Jaak Hütter seenior sai tapmisest teadlikuks alles siis, kui poeg talle helistas ja surnukeha varjamiseks abi palus. Isa aitas tõepoolest pojal surnukeha peita, kuid vastavalt Eestis kehtivatele seadustele ei saa kuriteos süüdistada lähisugulast, kes kuriteo toimepanemise hetkel kuriteost teadlik ei ole.

Kuna isa sai oma poja kuriteost teada alles siis, kui mees oli juba tapetud, ei saa prokuratuur talle seadusest tulenevalt lähisuguluse tõttu tapmise varjamises või tapmisele kaasaaitamises süüdistust esitada.

27. septembri õhtupoolikul sai politsei teate, et eelmisel õhtul metsa läinud 44-aastane Nõo jahiseltsi juht Arnold Loos pole koju saabunud. Tema mobiiltelefon oli välja lülitatud, lähedastel polnud mehe edasiste käikude kohta mingit teadmist. Politsei kuulutas mehe tagaotsitavaks ja alustas otsinguid, kaasates ka vabatahtlikke. Just neilt saadud info võimaldas toimunule kiiresti jälile jõuda. Selgus, et Loos sai vihje võimaliku salaküttimise kohta Nõo valla Aiamaa külas. Mees sisenes metsa Kambja vallas teelt, kust leiti kohe otsingute alguses tema auto.

Mõne tunniga jõudsid politseinikud kinnistule, kus elasid isa ja poeg Hütterid. Koos kiirreageerijatega peatasid mundrimehed traktori, mida roolis peamine kahtlusalune, perepoeg Jaak Hütter. Mees tõstis kohe käed ja astus traktorilt maha. Kinnipeetu ei hakanud vastu punnima, vaid tunnistas kuriteo üles ja näitas korrakaitsjatele samal krundil kätte koha, kus tapetu oli mätaste alla peidetud. Käru, millega Loos metsast arvatavasti välja toodi, leidsid politseinikud samas asuvast tiigist.

Edasi viidi 34-aastane Hütter juunior arestimajja, aga kahtlustatuna peeti kinni ka 71-aastane Hütter seenior. 28. septembri varahommikul saabus arestimajast teade, et Hütter juunior poos end kambris üles.

Menetluse viis läbi Lõuna prefektuur Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.