"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hambaravihüvitist on kahe kuuga kasutanud 52 000 inimest (0)
02. märts 2018
Scanpix

Tänavu kahe esimese kuuga on täiskasvanute hambaravihüvitist kasutanud veidi üle 52 000 inimese 2,4 miljoni euro eest.

Kõige aktiivsemalt on hüvitist kasutanud 40 euro suurust soodustust saavad täiskasvanud ning pensionärid ja osalise või puuduva töövõimega inimesed, kellel on õigus saada 85 eurot hüvitist. “Meil on hea meel näha, et inimesed kasutavad seda võimalust üha aktiivsemalt. Julgustame kõiki, kes ei ole ammu enda suutervist kontrollinud, sel aastal hambaarsti külastama,” vahendas BNS haigekassa esmatasandi talituse juhi Külli Friedemanni sõnu.

Praeguseks pakub täiskasvanute hambaravihüvitist 250 kabinetti üle Eesti ning endale lähima leiab haigekassa kodulehe kaardirakenduselt aadressil www.haigekassa.ee/hambaravi. “Hüvitist saab kasutada meie partnerite juures ja sellised kliinikud on olemas nüüd igas maakonnakeskuses,” lisas Friedemann. 

40-eurost hüvitist saab kasutada ühel hambaarsti külastusel kuni 50 protsendi ulatuses hambaraviarve eest tasumiseks ning teise poole summast tasub patsient ise. Rasedad, alla üheaastase lapse emad, osalise või puuduva töövõimega inimesed, üle 63-aastased eakad ning suurenenud hambaravivajadusega inimesed saavad hambaravihüvitist 85 eurot aastas ning nemad tasuvad raviarvest alati vähemalt 15 protsenti ise. Enne hambaarsti külastust tasub veenduda, kas teil on õigus suuremale hüvitise summale.

Hüvitis arvestatakse patsiendi arvelt maha kohe hambaarsti juures makstes ning hiljem ei pea inimene esitama ühtegi dokumenti või avaldust. Täiskasvanute hambaravihüvitis kehtib esmavajalikele teenustele, mis on kirjas haigekassa tervishoiuteenuste loetelus. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.