„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Tanel Padar muudab naistepäeva romantiliseks (2)
05. märts 2018
Albert Truuväärt

Salme kultuurikeskuses hullutab naisi romantikaga Tanel Padar ning Mustpeade majas esineb naistepäeval Vaiko Eplik.

Naistepäeval, 8. märtsil kell 20 esineb Mustpeade maja Valges saalis multiinstrumentalist ja laululooja Vaiko Eplik, kuid mitte oma harjumuspärases võtmes ehk koos bändiga, vaid üksinda ja kitarriga. “Konkreetset kontserdikava mul ei ole,” lausus Eplik. “See on naistepäeva kontsert ja tähtpäevale vastavalt on repertuaar tavalisest lüürilisem.”

Mustpeade majas toimub veel teinegi naistepäevaüritus. Pühapäeval kell 12 algab seal brunchert ehk klassikalise muusika kontsert koos pühapäevase hilise hommikusöögiga, kus esinevad viiulimängijad Yana Mägila ja Helen Västrik, vioolamängijad Laur Eensalu ja Karin Sarv ning tšellist Leho Karin. Esitamisele tuleb Johannes Brahmsi, Ester Mägi ja Eugène Ysaye muusika. Pilet maksab 22 eurot ning selle eest saab ka söögi ja joogi. Vanematega saab tasuta kaasa tulla kuni kolm 12-aastast last. Kontserdi ajal on avatud laste muusikatuba.

Queeni muusika Lindakivis

Ka Salme kultuurikeskuses toimub kaks naistepäevakontserti. Neist esimene algab 8. märtsil kell 19, kui esineb Tanel Padar Band. “Esitusele tulevad naistepäevaselt romantilised palad Taneli enda repertuaarist, saab kuulda nii uusi lugusid kui ka The Suni kauneid palu,” kirjutatakse kontserdi tutvustuses.

Päev hiljem, 9. märtsil algusega kell 19 annavad Salme kultuurikeskuses kontserdi The Ilves Sisters ja German Gholami. Kontsert kannab naistepäevaga kokku kõlavat nime “Pretty Woman”.

8. märtsil kell 18 ootavad muusikud kõiki ajaloomuuseumi Suurgildi hoonesse (Pikk 17) tasuta kontserdile. Seal astuvad üles klaverivirtuoos Kirill Lissijenko, bariton Harald Weiler ja pianist Anneli Merelaid. Muusikud pakuvad kuulamiseks Mozarti, Händeli, Chopini, Liszti jt tuntud heliloojate loomingut.

Mustamäel Männi pargis toimub laupäeval, 10. märtsil kell 12 naistepäevakontsert, kus esinevad Siiri Känd, Sergei Voronov ja šõuteater Jagory.

Meisterda oma käega kingitus!

Neitsitorni kohvik-muuseum kutsub 8. märtsil kell 17.30 kõiki romantilisele jalutuskäigule tornist bastionikäikudesse. Pärast   tervitusjooki Neitsitornis kõneldakse pisut lähiümbrusega seotud ajaloolistest naistest ja seejärel jalutatakse piki müürikäiku läbi Kiek in de Köki suurtükitorni maa-alustesse käikudesse. Veidi üle tunni kestev ringkäik lõpetatakse raidkivimuuseumis.

 

Ringkäigule palutakse end kindlasti registreerida aadressil neitsitorn@linnamuuseum.ee või teisipäevast laupäevani telefonil 601 2751

Miiamilla Kadrioru ja Kalamaja lastemuuseumis saab naistepäeval meisterdada kingituse, mis sobib igale naisele. Mis see on, saavad külastajad teada, kui muuseumisse tulevad. Lisaks saab Kadrioru Miiamillas külastada kohvikut.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Hmm
6. märts 2018 19:58
Padar on ära tüüdanud. Isegi presidendi vastuvõttudel on sundnomenklatuuriks :(.
inimkonnale
6. märts 2018 00:36
Ülemlaul 8:6 Pane mind pitseriks oma südamele, pitseriks oma käsivarrele! Sest armastus on tugev nagu surm, armukadedus julm nagu surmavald. Selle lõõsk on tulelõõsk, selle leegid Issanda leegid. 7 Armastust ei suuda kustutada suured veed ega uputada jõed. Kui keegi annaks armastuse eest kõik oma koja vara, oleks ta tõesti naeruväärne!”