"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kätte jõuab naiste teadusstipendiumile kandideerimise tähtaeg (0)
11. märts 2018
Scanpix

Kandideerimistähtaega mainekale L’Oréal Balticu stipendiumile "Naised teaduses" pikendati kuni pühapäeva keskööni, et pakkuda veel rohkematele noortele naisteadlastele võimalust tutvustada oma saavutusi teadustöös ning seeläbi inspireerida ka teisi teadusvaldkonnas tegutsema.

Stipendiumile saab kandideerida programmi rahvusvahelisel veebilehel www.forwomeninscience.com. Sel aastal antakse välja viis 6000 euro suurust stipendiumit, millega tunnustatakse Baltikumi naisteadlasi. Nii Eestis, Lätis kui ka Leedus antakse konkursipõhiselt välja üks stipendium alla 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele. Stipendium on mõeldud uurimistöö jätkamiseks loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes.

Programm “Naised teaduses” tähistab sel aastal juba oma 20. aastapäeva. UNESCO ja kosmeetikagrupp L’Oréal panustavad ühiselt selle programmi kaudu teaduse arendamisesse ning propageerivad soolist võrdõiguslikkust teadusmaailmas. Programmi eesmärgiks on populariseerida teadurite saavutusi, inspireerida naisi üle maailma ning aidata noori teadlasi nende eesmärkide saavutamisel. Stipendiumiprogrammi raames on praeguseks toetatud 2525 teadlast kokku rohkem kui 115 riigist üle maailma.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.