"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Venemaa saadab välja 23 Briti diplomaati (3)
17. märts 2018
Scanpix

Vene välisministeerium teatas täna , et vastuseks Londoni sammudele endise Vene luuraja Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamise eest Suurbritannias saadetakse nädala jooksul välja 23 Briti diplomaati.

“Kakskümmend kolm Briti Moskva saatkonna diplomaatilise personali liiget on kuulutatud soovimatuteks isikuteks ja nad saadetakse nädala jooksul välja,” ütles välisministeerium pärast Briti suursaadiku Laurie Bristow’ väljakutsumist, vahendas BNS.

Liskas peatatakse kogu riigis Briti Nõukogu tegevus.

“Briti Nõukogu reguleerimata staatuse tõttu Venemaal peatatakse tema tegevus,” lisati avalduses.

Briti Nõukogu (British Council) on kultuurisuheid edendav ja haridusvõimlusi pakkuv organisatsioon.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
18. märts 2018 22:06
Johannese evangeelium 15:Jeesus julgustab jüngreid 18 Kui maailm teid vihkab, siis teadke, et ta on mind vihanud enne teid. 19 Kui te oleksite maailmast, siis maailm armastaks teid kui omi, aga et teie ei ole maailmast, vaid mina olen teid maailmast ära valinud, seepärast maailm vihkab teid. 20 Pidage meeles sõna, mis mina teile olen öelnud: „Ei ole teener suurem kui ta isand!” Kui nad on taga kiusanud mind, kiusavad nad taga teidki. Kui nad on pidanud minu sõna, peavad nad teiegi sõna. 21 Kuid seda kõike nad teevad teile minu nime pärast, sest nad ei tunne teda, kes minu on saatnud. 22 Kui ma ei oleks tulnud ja neile rääkinud, ei oleks neil pattu, aga nüüd ei saa nad vabandada oma pattu. 23 Kes vihkab mind, see vihkab ka mu Isa. 24 Kui ma ei oleks nende keskel teinud tegusid, mida ei ole teinud ükski teine, siis ei oleks neil pattu, aga nüüd nad on küll näinud, ent ometi vihanud nii mind kui ka minu Isa. 25 Kuid see on sündinud, et läheks täide nende Seadusesse kirjutatud sõna: „Nad on mind vihanud põhjuseta.”
nentija
17. märts 2018 12:13
Saatkonnad ongi üldjuhul luureasutused.
tavaline, ei midagi uut
17. märts 2018 11:36
Tavaline juhtum Inglismaa ja Venemaa(vahepeal nn Nõuk.Liit) ajaloos. Lisaks diplomaatidele ebameeldivus kultuurisuhete vallas, paraku. Kas mitte vastuabinõu ka Briti peakonsulaadi mitteavamine põhjapealinnas elik Piiteris?