"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Koolivägivald on toonud Saaremaal kolm kriminaaluurimist (0)
20. märts 2018
Scanpix

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar ütles, et juhtumid leidsid aset erinevatel aegadel ning nii ründajad kui ka ohvrid olid õpilased. 

Kuressaare politseijaoskond on algatanud kolm kriminaalmenetlust vägivallategude uurimiseks Saaremaa koolides, vahendas BNS Saarte Häält.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar ütles, et juhtumid leidsid aset erinevatel aegadel ning nii ründajad kui ka ohvrid olid õpilased. Antsaare sõnul ei ole laste kaitsmise tõttu võimalik neist juhtumitest lähemalt rääkida. Ta rõhutas aga, et koolikiusamise puhul on väga tähtis selle võimalikult varases staadiumis äratundmine, et ennetada vägivallani viivaid tagajärgi.

“Kõige olulisem on märgata ja tunda huvi oma laste tegemiste ja käekäigu vastu ning võimalikult varakult sekkuda. Kõik lapsed kiusamisega paratamatult oma ea tõttu ise toime ei tule ja vajavad meie abi,” rääkis Antsaar.

Politseijuhi kinnitusel tegutseb politsei koostöös koolide ja vallaga igapäevaselt edasi, et selliseid kriminaalmenetlusi edaspidi üldse alustada ei tuleks. Nii on maakonnas käivitatud mitmeid piirkondlikke koostöövõrgustikke, kuhu kuuluvad kooli, lasteaia, noortekeskuse, valla ja politsei esindajad. Nende võrgustike liikmed saavad regulaarselt kokku ja otsivad lahendusi piirkonnas ilmnenud muredele ja probleemidele.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul on kiusamisjuhtumite tõttu politsei poole pöördunud nii kooliõpetajad kui ka sotsiaalpedagoogid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.