„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
ÜRO toiduamet hoiatab Euroopat Aafrikast lähtuva rändekriisi eest (2)
26. märts 2018
Scanpix

ÜRO toiduameti juht hoiatas Euroopa liidreid, et Sahelist lähtuda võiv põgeniketulv võib osutuda suuremaks kui mõne aasta eest Süüriast lähtunud põgeniketulv.

Äärmusrühmituse Islamriik (IS) territoriaalkaotuste tõttu Iraagis ja Süürias on äärmuslased hakanud aktiivsemalt värbama võitlejaid Sahara-taguses Aafrikas, mis võib omakorda esile kutsuda uue Euroopa rändekriisi, vahendas BNS ÜRO toiduameti juhi sõnumit.

Maailma Toiduprogrammi (WFP) tegevjuht David Beasley ütles uudisteagentuurile Associated Press, et paljud Süüriast põgenenud islamiäärmuslased läksid Saheli piirkonda.

Beasley sõnul teevad IS-i võitlejad koostööd teiste äärmusrühmitusega, et tekitada “erakordseid raskusi” kõikjal Sahelis.

Beasley on hoiatanud Euroopa liidreid, et Sahelist lähtuda võiv põgeniketulv võib osutuda suuremaks kui mõne aasta eest Süüriast lähtunud põgeniketulv. Sahel ühendab Aafrika mandri ida- ja lääneosa ning piirkonnas elab 500 miljonit inimest.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

koloniaalsüsteemi taastamine
26. märts 2018 10:23
Aafrikat aitab ilmselt vaid omaaegse nn koloniaalsüsteemi taastamine sest sealsed neegerrahvad ei suuda ise endaga hakkama saada, paraku. Võimalik, et Aafrika koloniaalsüsteemi taastab muide Puna-Hiina oma järjest tugevneva majanduse ja sõjaväega. Eurooplastele jääb ülesandeks vaid Euroopa piiride valvamine ja kaitsmine kui muidugi Euroopa need ülesanded ei anna üle Iisraelile või siis Venemaale. Muide juuditarid ja juudid klaarivad suurepäraselt nii neegrite kui arrabidega seega miks mitte anda Euroopa kaitsmine üle Iisraelile. Vast parem lahendusena kui Venemaale üle andmine nagu on mingi piiratud mõistusega change mulati tõttu Süürias. Mingi mulatt nn poliitik oskas kinkida Venemaale tüki Vahemere rannast tõeline tase ikkagi sunniidist isa poeg.
Vaba vaatleja
26. märts 2018 23:13
Just see omaaegne koloniaalsüsteem on süüdi kõigis tänase Aafrika hädades oma kunstlikult tõmmatud riigipiiride, sajandeid kestva kurnava koloniaalmajanduse, monokultuuse, vaid kolonisaatorite huvisid arvestava põllumajanduse, tulude ebaõiglase jaotuse ja kõige muu eeltooduga kaasneva või sellest tulenevaga, mis hoolimata Aafrika riikide näilisest iseseisvusest jätkub eri vormides veel tänasel päevalgi. Selles veendumiseks vaadake või neid kasumeid, mida teenivad neis vaesuses siplevates Aafrika riikides samal ajal tegutsevad suured välismaised korporatsioonid ning kui keegi püüabki midagi kusagil midagi muuta, siis leidub neil piisavalt hoobasid, et kõik jälle vanadele rööbastele tagasi pöörata olgu siis mistahes tagajärgedega, mida näeme praegui kasvõi Lähis-Idas, kust hetkel enamik pagulasi meile tuleb kel vähegi selleks võimalusi.