"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaljulaid õnnitles Hiina presidenti tagasivalimise puhul (1)
27. märts 2018
Scanpix

President Kersti Kaljulaid saatis Hiina presidendile Xi Jinpingile õnnitluse tagasivalimise puhul ja väljendas huvi kohtumiseks temaga.

“Soovin Teie tagasivalimise puhul Hiina Rahvavabariigi presidendiks edastada Teile minu siiraimad õnnitlused ning samuti parimad soovid Hiinale ja tema rahvale,” kirjutas Kaljulaid oma õnnitluses, vahendas BNS.

“Suhted Eesti ja Hiina vahel on üheaegselt nii sõbralikud kui ka sisukad. Meie suhted on paljudes valdkondades viimastel aastatel muutunud intsensivsemaks ja ma olen kindel, et sidemed meie kahe maa vahel muutuvad tulevikus veel tihedamaks. Ootan meie koostöö jätkumist meie sõbralike suhete edasiseks tugevdamiseks meie maade vahel ja Teiega kohtumist isiklikult,” jätkas Eesti riigipea.

“Sooviksin ka kasutada võimalust edastada minu siiras tänu Teile õnnitluse ja heade soovide eest minu sünnipäeval,” lisas president Kaljulaid.

Hiina parlament nimetas 17. märtsil ühehäälselt president Xi Jinpingi teisele viieaastasele ametiajale. Hiina rahvakongress oli varem heaks kiitnud põhiseadusmuudatuse, mis kaotas presidendi ametiajalt piirangu ning avas president Xile tee jääda võimule määramata ajaks.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
28. märts 2018 20:19
Psalmid (Laulud) 93:Jumala püha valitsus 1 Issand on kuningas! Ülevusega on ta riietunud. Issand on riietunud, ta on vöötunud võimusega; ka on ta kinnitanud maailma, et see ei kõiguks. 2 Sinu aujärg on kinnitatud muistsest ajast, igavikust oled sina. 3 Jõed tõstsid, Issand, jõed tõstsid oma häält, jõed tõstsid kohinat. 4 Ülevam kui paljude vete kohin, ülevam kui mere lained on Issand ülal kõrgel. 5 Sinu tunnistused on väga ustavad, sinu kojale on omane pühadus, oh Issand, igaveseks ajaks!