"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tiit Madisson: rahvuslus on meie enesekaitseinstinkt (2)
28. märts 2018
Kuvatõmmis

"Kõik normaalne tuleb hävitada ja nimetada ebanormaalseks, ehk ühiskonnad tuleb pöörata pea peale," räägib vastupanuvõitleja Tiit Madisson täna TTV saates "Ajurünnak".

Tallinna Televisiooni saate “Ajurünnak” seekordseks teemaks on rahvuslus. Mikss seostub rahvuslus marurahvuslusega, võõravihaga, suletud ja konservatiivse ideoloogiaga? Kuivõrd on kultuuripaljusus üldse ühildatav rahvusriigi ideega?

Sotsioloog Ülo Vooglaid leiab, et meie tänast olukorda riigis võib nimetada absurdisituatsiooniks. Eesti rahvus ei kao, kui selle nimel tehakse süsteemselt tööd. “Efektiivne saab olla ainult süsteem. Üksikud tegurid ei toimi,” nentis Vooglaid.

Ajaloolase Art Johansoni sõnul on tagurlik mõtteviis, kui rahvuslikult meelestatud inimene tembeldatakse pimesi ksenofoobiks. Rahvusluse ideoloogia Eestis on Johansoni meelest ainult kasulik. “Ei ole võimalik ilma rahvuslikke huve kaitsmata omada võimsat riiki,” sõnas Art Johanson.

Rahvuslaste Tallinna Klubi liikme Tõnu Kalveti sõnul kannustab nende klubi edasi liikuma vankumatu tahe hoida ja edendada eestlust. Tõnu võtab rahvusluse kokku järgmiselt: “Rahvuslus on väikerahva immuunsüsteem, mis võimaldab toime tulla maailmas, kus kiputakse rahvuseid lahustama.”

Vastupanuvõitleja Tiit Madissoni kirjeldusel on rahvuslus meie enesekaitseinstinkt. Ajal, mil ühiskond on löödud pea peale, vajame seda rohkem kui kunagi varem. “Kõik normaalne tuleb hävitada ja nimetada ebanormaalseks, ehk ühiskonnad tuleb pöörata pea peale. See on ideoloogia, mis tänapäeval Euroopas valitseb,” nentis Madisson.

“Ajurünnak” on Tallinna TV eetris täna kell 22:05. Saadet juhib Toomas Kask.

 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

looživend
28. märts 2018 22:15
Londonis asuva Emalooži Grand Orient ( Grand Lodge) filiaal Le Grand Orient de France häälekandja "Humanisme" 11/1982: "Mõisted nagu rass, riigipiirid, sotsiaalsed klassid jne tuleb kaotada, et jääks ruumi ülemaailmsele lõimumisele. See tähendab meie ajastu suurt revolutsiooni, ehtsalt revolutsiooni, mis on meile ülesandeks tehtud". Le Grand Orient de France oli nii Prantsuse revolutsioonide kui ka Suure Oktoobrirevolutsiooni üks läbiviijatest. Kommunistide võimu Venemaal nimetati “kehastunud vabamüürluseks”, Tsaari - Venemaad nimetati "Euroopa häbiplekiks". Aastal 1947, kui tähistati Oktoobrirevolutsiooni 30 - ndat aastapäeva, mainis USA president Truman, et Venemaa väljus aegade hämarusest just aastal 1917. (Eesti seega aastal 1940.)
Vaba vaatleja
29. märts 2018 15:52
Õigus. Inimkond on ühtne tervik ja selle lõhkumine sama kuritegelik nagu perekonna lõhkuminegi. Mis aga ei tähenda, et erinevatel inimkooslustel ei võiks olla erinevad arusaamad maailma asjadest ja erinev elukorraldus ning kultuurilised iseärasused ja harrastused nagu on seda ka mistahes perekonna erinevatel liikmetel.