"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aasta Loodusesõbrad Juhani Püttsepp ja Ingmar Muusikus tutvustavad Eesti rahvusmaastikke (0)
29. märts 2018
Eesti Looduskaitse Selts

Esmaspäeval, 2. aprillil algusega kell 18 toimuval loodusõhtul Rahvusraamatukogu suures saalis tehakse vahekokkuvõte valitavatest rahvusmaastikest. 50 meile olulist sümbolmaastikku tutvustavad Aasta Loodusesõbrad kirjanik Juhani Püttsepp ja fotograaf Ingmar Muusikus. 

Aasta eest alustas Eesti Looduskaitse Selts rahvusmaastike tutvustamisega. Selle mõtte algatas Jaan Eilart 25 aastat tagasi. Rahvusmaastikud on Eesti lugu, täis sümboleid ja tähendusi. Need on meie esindusalad, mis kogumina annavad hea ja ülevaatliku pildi Eestist, meie loodusest ja kultuurist.

Tänaseks on valminud Aasta Loodusesõprade kirjanik Juhani Püttsepa ja fotograaf Ingmar Muusikuse poolt esmane valik – 50 lugu koos piltidega Eesti rahvusmaastike kohta. Esimest korda tutvustasid Ingmar ja Juhani tervikuna valikut 28. märtsil Türil. Nüüd saab esmakordselt ülevaadet näha ka Tallinnas koos Siiri Sisaski isamaaliste lauludega.

Loodusõhtul tehakse rännak läbi Eesti kaunite maastike Vargamäelt Toompeani.

Arutletakse teemal, kuidas ja millega meie rahvusmaastike nimekirja võiks täiendada.

Kõik huvilised on oodatud kaasa lööma ka Facebooki arutelus ja osalema oma piltidega võistlusel Looduse Aasta Foto 2018, kuhu oodatakse maastikupiltide kategoorias fotosid koos lugudega rahvusmaastike kohta. Parimatele on auhinnad.

Ingmari ja Juhani Maalehes aasta jooksul ilmunud pilte ja lugusid saab vaadata ELKS-i kodulehelt.

Sissepääs loodusõhtule on täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 2 eurot, õpilastele ja lastele tasuta. Õhtust saab näha ka otseülekannet aadressil www.looduseomnibuss.ee/otse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.