"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kopli liinid hakkavad uut nägu saama juba lähinädalatel (0)
02. aprill 2018
Scanpix

Munakiviteed säilivad, vanad majad tehakse korda, randa tulevad promenaad, spordi- ja mänguväljakud ja koerte jalutusalad.

“Kohe, kui ilm meile voli annab, lööme Kopli liinidel kopa maasse,” ütles Fund Ehitus OÜ tegevjuht Eiki Rump. “Tõenäoliselt saame ekskavaatori kohale viia ja ehitusega alustada aprillikuu jooksul.”

OÜ Fund Ehitus loodab rahva seas halva kuulsusega, kuid samas miljööväärtuslikud Kopli liinid muuta turvaliseks ja peresõbralikuks elupaigaks. Liinidele tulevad kahe- ja enamakorruselised korterelamud, elurajooni teenindavad asutused ning kaubandus- ja teenindusettevõtted. Praegune teedevõrk ja  munakivikattega teed säilivad. Randa on ette nähtud rajada promenaad, spordi- ja mänguväljakud ning koerte jalutusalad. “Tulenevalt lepingust rajab OÜ Fund Ehitus avalikke kõnniteid ning parkla,” ütles abilinnapea Eha Võrk.

Ajaloolised munakivkattega teed taastatakse, ka tänavalt  hoovidesse viivad jalakäijate teed on kavas teha munakividest. See vihjab kvartali ajaloolisele pärandile ning loodetavasti loob hoovipääsule piduliku sissejuhatuse. Hoovide ümber tulevad puitlippidest aiad ja hoovid kulgevad mere suunas. Samas suunas kulgevad ka mänguplatsid, istumisalad, rattaparklad ja haljasalad.

“Projekti arendamine toimub etappide kaupa, kuid eeldatavasti on kümne aasta pärast kogu ala teist nägu,” mainis Võrk.
Ehitus algab tänavu E-kvartalist, kuhu püstitatakse kolm viiekorruselist 25 korteriga elamut. Edasi jätkub töö miljööväärtuslikus F-kvartalis, sinna ehitatakse 18  kolmekorruselist seitsme korteriga elamut.

Korda tehtavate vanade hoonete värv saab olema ajastutruu. Samuti peab olema üheselt mõistetav, millised hooned on selles kvartalis olnud ajalooliselt ja millised uuesti ehitatud.

“Esimene uus maja Kopli liinidel saab valmis selle aasta lõpus või järgmise algul,” ütles Rump.

Kopli liinide uueks ehitamine läheb arvestuslikult kokku maksma 55-65 miljonit eurot.

 

 

 

Muinsuskaitse olulisel kohal

• Fund Ehitus ostis Kopli liinid Tallinna linnalt 1,9 miljoni euroga 2015. aasta novembris. Linnale esitatud visiooni kohaselt ehitab Fund Ehitus ala välja kuue etapi kaupa.

• Kopli liinide arendaja peab linna ja muinsuskaitseameti seatud nõudmistest kinni pidades ehitama uued majad, kanalisatsiooni- ja veetrassid, tänavad, spordiväljakud, haljasalad jm.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.