"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linn aitab kodusid erivajadustele sobivaks muuta (0)
02. aprill 2018
Scanpix

Kodu kohandamist saab taotleda näiteks ukseavade laiemaks tegemiseks, tõstukite paigaldamiseks või kaldteede rajamiseks.

Sotsiaal- ja tervishoiuamet ootab 9. aprillist puuetega inimestelt kodu eluruumide kohandamise taotlusi. “Aitame selle projektiga erivajadustega inimestel iseseisvamalt toime tulla,” ütles abilinnapea Tõnis Mölder. “Nii väheneb ka nende eest hoolitsevate inimeste koormus.”

Kohandamist saab taotleda näiteks kodu sissepääsu, hoone välisukse ja tubadevahelise teekonna ja mõne piirde sobivamaks muutmiseks vastavalt inimese puudele. Samuti saab taotleda vannitoa ja köögi kohandamist. Linnal on plaanis aidata kokku 50 kodu. Kodude kohandamise järjekord sõltub sellest, millal keegi linna sotsiaal- ja tervishoiuametile taotluse esitas. Teavet taotlemise tingimuste kohta leiab linna kodulehelt ja Anna Zolinilt tel 640 4329.

“Eelmise aasta pilootprojektis lasime kohandada 22 vannituba ja kaks kööki, lähtudes puudega inimeste erivajadustest,” ütles Mölder. “Lasime paigaldada lae- ja platvormtõstukeid, kohandada sissepääse, rajada kaldteid ning vahetada välja välisuksi.”

Taotluste vastuvõtt lõpeb 8. mail. Taotluse koos lisadega saab digitaalselt allkirjastatuna saata e-posti aadressil sotsiaal@tallinnlv.ee, posti teel Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti aadressil Paldiski mnt 48a, Tallinn 10614. Ametis kohapeal saab taotlusi esitada esmaspäeviti kl 15-18, teisipäeviti kl 13-16 ning neljapäeviti kl 10-12 ja kl 14-16.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.