"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rocca al Mare promenaadi ääres valmis linnuvaatlustorn (0)
05. aprill 2018
Raepress

Rocca al Mare promenaadi ääres, Mustjõe rohealal sai Tallinna Keskkonnaameti juhitud projekti NATTOURS raames valmis 9 meetrit kõrge linnuvaatlustorn. 

Linnuvaatlustorn on ehitatud Stroomi – Rocca-al-Mare kergliiklustee äärde kõrgendikule, mistõttu on torni absoluutne kõrgus ligi 13 meetrit. Torni asukoht valiti koostöös Tallinna Linnuklubi liikmetega. Tegu on Tallinna ühe parima linnuvaatluskohaga, kuna Rocca al Mare paikneb lindude nn Lääne-Tallinna rändeteel. See on ka oluline peatumispaik ja toitumisala kaitsealustele lindudele. Mustjõe rohealal on märgatud 189 linnuliiki, sh 63 kaitsealust liiki.

“Peamiselt intensiivse metsamajanduse tõttu kaob Eestis umbkaudu 60 000 linnupaari aastas. See on indikaator meie keskkonnaseisundi üldisest halvenemisest. Mul on väga hea meel, et Tallinnas tekib juurde loodusturismi ja -hariduse võimalusi,” ütleb abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Linnutorni kõrvale on paigaldatud ka teabetahvel, mis annab promenaadil liikujatele infot Mustjõe roheala elurikkusest, sh lindudest, tolmeldajatest, nahkhiirtest ja liblikatest. Rohkem infot Rocca al Mare loodusväärtuste kohta leiab portaalist citynature.eu. „Rocca al Mare linnuvaatlustorn ja sarnased projektid aitavad inimesi looduskeskkonnale lähendada. Panustades enda keskkonnaalastesse teadmistesse ja kogemustesse, suudame ka muuta oma käitumisharjumusi jätkusuutlikumaks,“ lisas abilinnapea Izmailova.

Mustjõe linnutorni teeb unikaalseks asjaolu, et selle konstruktsioon on jäik ja piisavalt massiivne, minimeerides võimalikke tuulest ja inimeste liikumisest tekitatud kõikumisi. See võimaldab linnuhuvilistel statiivil fotografeerimist. Tornis võib korraga viibida 20 inimest.

Tallinna Keskkonnaameti juhtimisel ning koos Helsingi linna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega läbiviidava projekti NATTOURS eesmärgiks on suurendada teadlikkust loodusväärtuste kohta Tallinna ja Helsingi linnas nii kohalike elanike kui ka turistide seas. Projektis on olulisel kohal muu hulgas linnuvaatlus ning mõlema linna märkimisväärselt mitmekesine taimestik. Projekti käigus on loodud veebiportaal citynature.eu, mis sisaldab loodusturismi ja loodushariduse alast teavet Tallinnas ja Helsingis asuvate linnaloodusobjektide kohta. Projekti ehitustööde raames on valminud veel Tammesalu laudtee Kadrioru pargis ning laudtee lõigud Paljassaare hoiualal.

Projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projekti kestab 2016. aasta märtsist 2018. aasta oktoobri lõpuni. Projekti veebileht on http://www.tallinn.ee/NATTOURS

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.