"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keskkonnaagentuur kutsub Eesti juubeli puhul loodust vaatlema (0)
09. aprill 2018
Scanpix/ Sinitihane

Keskkonnaagentuur ja looduseuurijate selts kutsuvad inimesi tähistama Eesti 100. juubelit looduses viibimisega ja seal nähtud loomade, taimede ja seente registreerimisega.

“Nii aitame kaasa Eestis elavate liikide leviku kaardistamisele ja suurendame enda teadlikust meie kõrval elavatest loomadest, taimedest ja seentest,” ütles kampaaniat vedav keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialist Reigo Roasto pressiesindaja teatel BNS-ile.

Kampaania eesmärk on kinkida iga osaleja poolt Eestile saja erineva liigi vaatlust. Selleks tuleb teha looduses vabalt elavate liikide vaatlusi ja registreerida need 10. aprillist 15. septembrini loodusvaatluste andmebaasis ( http://lva.eelis.ee ). Registreerimiseks saab kasutada andmebaasi veebilehte või spetsiaalset tasuta allalaetavat nutirakendust.

Osaleda saab nii üksikisikuna kui ka grupina. Grupina osalemisel tuleb saada sada liigi vaatlust kokku grupi peale. Üksikisikuna osalemiseks tuleb alustada pärast 10. aprilli vaatluste sisestamisega loodusvaatluste andmebaasi. Grupina osaledes tuleb lisaks vaatluste registreerimisele registreerida ka grupp. Grupi registreerimiseks paluvad korraldajad kirjutada kuni 10. maini e-kiri aadressile reigo.roasto@envir.ee . Kirjas peab olema soov grupina osalemiseks ja grupiliikmete nimed. Grupiliige ei saa osaleda samal ajal individuaalselt.

Iga liigi vaatlus annab osalejale ühe punkti, välja arvatud 2018. aasta liigid, rahvusliigid ning 1. ja 2. kaitsekategooria liigid – need annavad kaks punkti. Kokku tuleb vaatlusperioodi jooksul 10. aprillist 15. septembrini koguda sada punkti. Nii osaletakse sügisel toimuval tunnustamisel ja auhinnaloosis.

Täpsemat teavet vaatluskampaania ja välja loositavate meenete osas leiab loodusvaatluste andmebaasi kodulehelt – http://lva.eelis.ee .

“Liikide vaatlemise kõrval taotleme looduses liikumise edendamist ja seeläbi ka tervislikku eluviisi. Loodusvaatluste tegemine sobib näiteks õuesõppesse ja terviseradadele,” lausus Roasto.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.