"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Täna toimub Merivälja muuli ümarlaud (0)
10. aprill 2018
Scanpix

Merivälja muuli kohale kavandatav jahisadam on tekitanud linnaosas tulise arutelu. Pirita Linnaosa Valitsus aitab osapooltel jõuda kompromissini.

“Ümarlaual toimuv arutelu ja selle tulem võiksid olla linnaosakogule sisendiks, et detailplaneeringu osas otsus vastu võtta. Ümarlaud oli asumiseltside ja kohalike elanike ettepanek, millele oli võimalus rõõmuga vastu tulla, sest mõte on väga hea ning usun, et aitab kõiki osapooli rahuldavale otsusele lähemale jõuda,” ütles Pirita linnaosa vanem Alina Tubli.

Linnaosa vanem lisas, et tema jaoks pole aktsepteeritav elanike kõrvale jätmine, sest see on kellegi arvates ebamugav: “Olen suhelnud erinevate osapooltega ning nüüdseks kokku leppinud, et 10. aprillil kell 18.00 toimub ümarlaud, kuhu on oodatud kõik huvilised. Kohtumist juhib Tallinna Linnavalitsuse kaasamisnõunik. Vajadusel oleme valmis ümarlaua mitu korda kokku kutsuma.”

Tubli kirjeldas, et sellega veel protsess ei lõppe: “Kokkuleppel Taavi Toppiga, kes on linnaosa linnaplaneerimiskomisjoni esimees, arutletakse detailplaneeringut pärast ümarlaua koosolekut uuesti nimetatud komisjonis. Seejärel teeb oma otsuse ja ettepanekud linnaosakogu ning pärast seda ka linnaosavalitsus, kellele  on linnaosakogu otsus soovituslik, kuid mitte kohustuslik.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.