"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti ja Rae vald New Yorklase pilgu läbi (0)
12. aprill 2018
Wayne Liu

Rahvusvahelises Vaskjala loomeresidentuuris resideeruv New Yorkis elav ja töötav Taiwani päritolu fotokunstnik Wayne Liu avab pühapäeval näituse "In the Shape of an Eye".

Rahvusvahelises Vaskjala loomeresidentuuris (http://copperleg.rae.ee/) resideeruv New Yorkis elav ja töötav Taiwani päritolu fotokunstnik Wayne Liu avab pühapäeval, 15.aprillil kell 14.00 Rae koolimajas (Ussiaugu tee, Vaskjala küla) näituse „In the Shape of an Eye“.

Oma Eestis veedetud kuu on Wayne Liu saatnud mööda reisides piki Balti mere kallast Haapsalus, Paldiskis, Jägalal, Kohtla-Järvel ja Narva-Jõesuus. 

Kõigis külastatud paikades on tugevalt tunda Nõukogude aja lõppemise hõngu. See on olemas Paldiski tuumaallveelaevade õppekeskuses kui ka Jägala joa hüdroelektrijaamas, mis olnud Tarkovski futuristliku filmi Stalker (1979) võttepaigaks. Wayne Liu näeb kõikjal kihistusi minevikust ja olevikust. Hääl, mille tekitab läbi märtsilume astutud jalasamm, kehastub tema kujutlustes püüdluseks uuesti avastada ja avalikkuse ette tuua minevik, mis on olnud maetud lume alla.

Oma rännakutel salvestatud heliklipid ja fotod on Wayne nüüd Vaskala Loomeresidentuuris näituseks kokku seadnud, et teisedki saaks aimu tema nägemus(t)est.

Samal päeval 15.00-18.00 on ka külastajatel võimalik tutvuda loomeresidentuuri ruumide ja tegemistega. Kohal on ka meie teine resident, graafik ja kunstipedagoog Kåre Holgerson Kalmarist, Rootsist.

Näitus jääb avatuks mai alguseni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.