"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
VIDEO! Vaata saatelõiku, kus pandi alus Rahvarindele (3)
13. aprill 2018
Ekraanitõmmis

Täna on Rahvarinde idee algatamise 30. aastapäev. 13. aprillil 1988 arutati Eesti Televisiooni õhtuses saates "Mõtleme veel" kodanikualgatuse teemasid. Vaata saatelõiku, kus pandi alus Eesti rahva vabadusele!

Rahvarinde idee esitas publikule Edgar Savisaar, tõstatades: “… Rahvarinde loomise küsimuse Perestroika toetuseks.” Sama öö jooksul töötati välja loodava Rahvarinde deklaratsioon. Rahvarinne kui organisatsiooni kuulutati välja siiski pärast suve, 1988. aasta oktoobris. 1. ja 2. oktoobrikuu päeval peeti Tallinna Linnahallise Rahvarinde asutamise kongress. 

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eve
14. apr. 2018 07:37
Kõige suurem kommunismi toetaja oli Ansip. Tänu Rahvarinde tegevusele ja eriti E.Savisaare tarkusele saime me vabaduse. E.Savisaar on meie ajastu suurkuju ja vaid austamist väärt. Kui suured lootused olid meil paremale elule, kuid need tuhmusid tänu Laari, Ansipi ja Rõivase valitsustele, mil vaesus aina kasvas. Vahepeal peale Laari valitsemisaega tulid võimule S.Kallas ja E.Savisaar ning tekkis lootuskiir paremale elule. isegi pension tõusis 30 protsenti ja elu läks paremaks igas valdkonnas, kuid järgmiste valitsuste ajal toimus kolinal allakäik. Pealegi hakati laimama parimaid inimesi, otsiti süüdistusi, õhutati vihanvaenu. Seda tehakse siiani töö asemel Reformi tagatoas.
Eelmisele
14. apr. 2018 07:25
Mine maga välja oma pohmell ja ehk siis ei kirjuta enam selliseid lollusi.
...
13. apr. 2018 16:05
kedagi ei huvita see kommunismi toetuseks loodud rahvarinne...