"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rahvusvahelisel klavessiinifestivalil esinevad Eesti parimad muusikud (0)
16. aprill 2018
K.Feichtenberger

21.-28. aprillini toimub Tallinna vanalinna ajaloolistes saalides XI Klavessiinifestival.  Suurejooneline klavessiini pidunädal toob Tallinnasse kokku mängijad Prantsusmaalt, Itaaliast, Saksamaalt, Rumeeniast, Leedust ja Venemaalt, samuti on esindatud Eesti parimad muusikud.

Eripalgeliste kavadega rõõmustavad kuulajaid nimekad ja kõrgete tunnustustega pärjatud klavessiinikunstnikud Pierre Hantaï (Prantsusmaa) ja Marco Mencoboni (Itaalia).
 
Noorema põlvkonna mängijatest pakuvad muusikaelamusi Michael Borgstede (Saksamaa) ja Nadja Lesaulnier (Prantsusmaa). Lesaulnier pälvis viimatisel Brügge klavessiinikonkursil
Klavessiinifestivali eriauhinna – kontserdi käesoleval festivalil.
 
Lisaks saab kuulda paeluvaid kammerkooseise. Sellisteks on Darius Stabinskase (viola da gamba) ja Alina Rotaru (klavessiin) ning viiuldajate Evgeni Sviridovi, Anna Dmitrieva ja klavessinist Imbi Tarumi ansamblid. Suurejoonelisel lõppkontserdil astuvad üles Julia Ageyeva Hess (klavessiin), duod Lisa Kawasaki (traversflööt) ja Saale Fischer (klavessiin), Indrek Vau (trompet) ja Ene Nael (klavessiin) ning ansambel LaBande – Helis Naeris (sopran), Melissa Jõesaar (barokkviiul), Kaari Uus (viola da gamba) ja Kristiina Are (portatiivorel).
 
Esindatud on ka noored muusikakoolide õpilased, kellele esinemine rahvusvahelisel festivalil on eriliseks stiimuliks ja tunnustuseks. Noori esinejaid saab kuulda nii Tallinna, Tartu, Rakvere, Viljandi, Tartu valla kui Tabasalu muusikakoolidest.
 
Festivali üks teema on J. S. Bach ja tema vanim poeg C. P. E. Bach, aga esinejad pakuvad lisaks imelisi muusikapärle paljudelt barokiaja heliloojatelt. Esindatud on nii inglise virginalistid kui ka prantsuse, itaalia ja saksa klahvpilliteosed. Mainimata ei saa jätta, et lõppkontserdil kõlab ka eesti kaasaegne muusika Galina Grigorjevalt ja Liis Viiralt.
 
Programm ja täpsem info koduleheküljelt www.tallinnharpsichordfestival.com jafacebookist.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.