"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tartus anti esimestele rahva- ja kooliraamatukogudele üle EV100 raamatusarja teosed (1)
16. aprill 2018
Scanpix

Täna, 16. aprillil anti Tartus Miina Härma Gümnaasiumis Tartu linna raamatukogudele üle EV100 raamatusarjas esimesed neli teost. Riigikantselei EV100 korraldustoimkond koostöös ettevõtjatega kingib enam kui 400 rahva- ja kooliraamatukogule üle Eesti  EV100 raamatusarjas ilmuvad teosed.

“EV100 raamatusari oma laia haardega on hea täiendus maakondade kõige suurema kasutajaskonnaga rahva- ja kooliraamatukogudele,” sõnas Riigikantselei EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho.
 
“Täna anti Eesti esimeses eestikeelses keskkoolis Tartu linna raamatukogudele üle EV100 raamaatusarja teosed, kokku jõuavad raamatud aga enam kui 400 rahva- ja kooliraamatukogudesse üle Eesti,” lisas Kiho.  
 
EV100 raamatusarjas ilmuvad teosed jõuavad 440 rahva- ja kooliraamatukogudesse üle Eesti. Raamatukogude valik on tehtud koostöös Kultuuriministeeriumiga tuginedes raamatukogude külastatavuse statistikale.
 
Riigikantselei EV100 juhtrühma liige Tiit Pruuli rõõmustab, et EV100 raamatusarja olulisust on märgatud.
 
“Väga mitmed ettevõtjad on teinud juubeliaastal ilusa kingituse ja toetanud rahaliselt EV100 raamatusarja teoste soetamist Eesti raamatukogudele. Paljud sarja kuuluvad teosed on alles ilmumas, seega on Eesti haridusse panustamiseks veel võimalus,” lisas Pruuli.
 
Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Praeguseks on ilmunud neli teost: “Eesti riigi 100 aastat”, “Eesti disaini ja reklaami 100 aastat”, “Eesti teatri 100 aastat” ja “Eesti raudteede 100 aastat”.
 
Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga www.ev100.ee/ev100-raamatusari
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
17. apr. 2018 22:02
Psalmid (Laulud) 139:Jumal on kõikjal ja teab kõik 1 Laulujuhatajale: Taaveti laul. Issand, sa uurid mind läbi ja tunned mind. 2 Sina tead, millal ma maha istun ja millal ma tõusen; sa mõistad kaugelt ära mu mõtted. 3 Sa mõõdad ära mu käimise ja mu pikali-olemise, ja kõik mu teed on sulle tuttavad. 4 Sõna ei ole veel mu keelel, kui ennäe - sina, Issand, tead selle kõik ära. 5 Tagant ja eest sa ümbritsed mind ja paned oma pihu mu peale. 6 See tundmine on minule imeline, see on liiga kõrge, et saaksin sellest jagu. 7 Kuhu ma võiksin minna su Vaimu eest? Ja kuhu ma põgeneksin su palge eest? 8 Kui ma astuksin taevasse, siis oled sina seal; kui ma teeksin endale aseme surmavalda, vaata, sina oled seal! 9 Kui ma võtaksin koidutiivad ja asuksin elama viimse mere äärde, 10 siis sealgi su käsi juhataks mind ja su parem käsi haaraks minust kinni. 11 Ja kui ma ütleksin: „Katku mind pimedus ja valgus mu ümber saagu ööks!”, 12 siis pimedus ei oleks pime sinu ees, vaid öö oleks nagu päev, pimedus oleks otsekui valgus. 13 Sest sina valmistasid mu neerud ja kudusid mind mu ema ihus. 14 Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Imelised on sinu teod, seda tunneb mu hing hästi. 15 Mu luud ei olnud varjul sinu eest, kui mind salajas loodi, kui mind maa sügavuses imeliseks kooti. 16 Su silmad nägid mind juba mu eos ja su raamatusse kirjutati kõik päevad, mis olid määratud, ehk küll ühtainustki neist ei olnud olemas. 17 Ent kui kallid on mulle sinu mõtted, oh Jumal! Kui väga suur on nende arv! 18 Kui ma hakkaksin neid ära lugema, oleks neid rohkem kui liiva. Kui ma ärkan, olen ma alles sinu juures. 19 Oh, et sa, Jumal, surmaksid õelad! Ja et minust taganeksid verevalajad, 20 kes sinust räägivad salalikult, kes silmakirjaks tõstavad häält, need sinu vaenlased! 21 Kas ma neid, kes sind vihkavad, Issand, ei peaks vihkama, ja kas ei peaks mulle olema tülkad need, kes tõusevad sinu vastu? 22 Täie vihaga ma vihkan neid, nad on saanud mu vaenlasteks. 23 Oh Jumal, uuri mind ja tunne ära mu süda! Katsu mind läbi ja tunne ära mu mõtted! 24 Vaata, kas ma olen valuteel ja juhata mind igavesele teele!