"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Macron: Prantsusmaa on valmis suurendama panust EL-i eelarvesse (1)
17. aprill 2018
Scanpix

Prantsuse president tutvustas oma kõnes ideid, kuidas Euroopa Liitu arendada ning tugevdada, pidades silmas ka Ühendkuningriigi lahkumist ühendusest.

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles Euroopa Parlamendis peetud kõnes, et tema riik on valmis suurendama oma panust Euroopa Liidu järgmisesse eelarvesse, vahendas BNS.

“Prantsusmaa on valmis oma panust (Euroopa Liidu eelarves – BNS) suurendama,” teatas Macron oma Euroopa Liidu arenguvisooni tutvustades.

Macron ütles ka, et toetab ideed kaasata Euroopa Liidu eelarve omavahenditena maksustamist energiaallikate valdkonnas.

Prantsuse president tutvustas oma kõnes ideid, kuidas Euroopa Liitu arendada ning tugevdada, pidades silmas ka Ühendkuningriigi lahkumist ühendusest.

Euroopa Komisjon teeb maikuus ettepaneku Euroopa Liidu uueks eelarveperioodiks. Selle alusel algavad kõnelused liikmesriikide vahel, millele järgnevad läbirääkimised Euroopa Parlamendiga.

2021. aastal algava EL-i mitmeaastase eelarve läbirääkimistel tuleb arvestada, et pärast Ühendkuningriigi lahkumist panustavad ühtsesse kassasse 28 asemel 27 liikmesriiki. Praeguse, 2014-2020 eelarveperioodi maht on ligikaudu triljon eurot. See teeb EL-i iga-aastase eelarve suuruseks umbes 145 miljardit eurot, Ühendkuningriigi netopanus sellest on umbes 10 miljardit.

Varasemalt on Saksamaa suurtest riikidest teatanud, et on valmis oma panust Euroopa Liidu uude eelatrvesse suurendama.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
17. apr. 2018 21:41
Psalmid (Laulud) 1:Õndsuse tee 1 Õnnis on inimene, kes ei käi õelate nõu järgi ega seisa patuste tee peal ega istu pilkajate killas, 2 vaid kel on hea meel Issanda Seadusest ja kes uurib ta Seadust ööd ja päevad. 3 Siis ta on otsekui puu, mis on istutatud veeojade äärde, mis vilja annab omal ajal ja mille lehed ei närtsi; ja kõik, mis ta teeb, läheb korda. 4 Aga nõnda ei ole õelad; vaid nad on nagu aganad, mida tuul laiali ajab. 5 Sellepärast ei jää õelad püsima kohtus ega patused õigete koguduses. 6 Sest Issand tunneb õigete teed; aga õelate tee läheb hukka.