"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopa Liit plaanib veebis asuvate isikuandmete tugevamat kaitset (1)
18. aprill 2018
Kuvatõmmis

Euroopa Liidu (EL) kõigi institutsioonide esindajad kinnitasid täna Euroopa Parlamendis, et ühendus peab tegema senisest enam, et hoida ära sarnased juhtumid nagu ettevõtte Cambridge Analytica tegi luba küsimata miljonite Facebooki kasutajate andmetega.

“See debatt on näidanud, et mõtleme sarnaselt. Me ei taha, et senine praktika jätkuks ja meil on kohustus teha kõik endast olenev, et ei jätkuks praktika, mida näeme Cambridge Analytica ja Facebooki osalusel. Me ei taha iskuandmetega manipuleerimist,” ütles Euroopa Komisjoni õigusküsimuste, tarbijakaitse ja soolise võrdõiguslikkuse volinik Věra Jourová täna europarlamendis toimunud debatis.

Valmisolekut inimeste privaatsuse kaitset edasi arendada kinnitas oma Euroopa Parlamendi esinemises ka Euroopa Liidu Nõukogu poolt eesistujamaa Bulgaaria aseminister Monika Panayotova.

Andmekaitse olulisust ning eriti selle kuritarvitamise ärahoidmist poliitiliste protsesside suunamiseks rõhutasid ka enamik sõna võtnud Euroopa Parlamendi saadikuid. Mitmed neist leidsid, et Facebooki juht Mark Zuckerberg peaks nii nagu ta käis USA Kongressis aru andmas, tulema ka Euroopa Parlamendi ette.

Jourová ütles oma kokkuvõttes, et Euroopa Komisjon ootab enne uute algatustega väljatulemist veel sisendeid, mille põhjal oma samme kavandada. Nii analüüsib Komisjon, millised on liikmesriikide valimisseadused ja kuidas nad on varustatud olukordadeks, kus võib käivituda agreessivne turundus- ja meediakampaania, mis rikub andmekaitsreegleid. “Kõigis liikmesriikides uuritakse, kuidas saab sellist ebaseaduslike andmete kasutuamise prakitkat piirata,” märkis volinik.

Samas rõhutas ta ka kodanike enda käitumise tähtsus ning märkis, et ootab avalikkuse debatti ka Ameerika Ühendriikides.

Jourová ei välistanud, et teema võib jõuda ka järgmise Euroopa Ülemkogu päevakorda, kus seda arutavad liikmesriikide valitsusjuhid. Bulgaaria aseministri sõnul peaks teema olema aga ka juba 16. mail Sofias toimuva mitteametliku tippkohtumise päevakorras.

Euroopa Komisjoni esindaja meenutas ka, et 25. mail käivitub EL-i isikuandmete kaitse üldmäärus, mis samuti nende teemadega tegeleb.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
19. apr. 2018 05:39
Psalmid (Laulud)1:Õndsuse tee 1 Õnnis on inimene, kes ei käi õelate nõu järgi ega seisa patuste tee peal ega istu pilkajate killas, 2 vaid kel on hea meel Issanda Seadusest ja kes uurib ta Seadust ööd ja päevad. 3 Siis ta on otsekui puu, mis on istutatud veeojade äärde, mis vilja annab omal ajal ja mille lehed ei närtsi; ja kõik, mis ta teeb, läheb korda. 4 Aga nõnda ei ole õelad; vaid nad on nagu aganad, mida tuul laiali ajab. 5 Sellepärast ei jää õelad püsima kohtus ega patused õigete koguduses. 6 Sest Issand tunneb õigete teed; aga õelate tee läheb hukka.