"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII JA VIDEOD! Peaminister Jüri Ratas: Riigikogu lahtiste uste päev on alati olnud atraktiivne (0)
21. aprill 2018
Svetlana Aleksejeva

"Riigikogu lahtiste uste päeval on alati palju inimesi käinud. Sellel päeval saab osaleda töötubades ja käija erinevates fraktsioonides. Inimestele on kindlasti põnev ka see, et infotunnis vastavad nende küsimustele eri valdkondade ministrid," selgitas Ratas.

Riigikogus tähistati  99. sünnipäeva traditsioonilise lahtiste uste päevaga. Fraktsioonides sai kohtuda saadikutega ja infotunnis esitada küsimusi valitsuse liikmetele. Terve päeva jooksul toimusid lossis ekskursioonid ning lisaks oli võimalus külastada Pika Hermanni torni.

Vaata galeriid (95)

Riigikogu lahtiste uste päev algas pärimusmuusikute tervituskontserdiga Toompea lossi rõdult. Külalisi tervitas lossi hoovis Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Peaminister Jüri Ratase sõnul tahab ta Riigikogu lahtiste uste päeval eriti tänada Riigikogu aga ka inimesi, kes selleks päevaks on kokku tulnud, et tähistada Riigikogu 99. aastapäeva.

“Rahva seas on alati  atraktiivne ka Pikka Hermanni torni külastus,” selgitas Ratas.

Ratase sõnul tuli ka sellele korral infotunnis ette põnevaid küsimuse, nii sotsiaalvaldkonnast kui majandusvaldkonnast.

“Mulle endale, kui Nõmme linnaosas kasvanud inimesele tundus huvitavava küsimusena see, kas Nõmme linnaosast võiks saada eraldi linn,” lisas peaminister Ratas.

Ratase sõnul on Nõmme alati olnud tema jaoks kõige armsam ja rohelisem linnaosa.

 

Keskpäeval vastasid istungisaalis rahva küsimustele peaminister Jüri Ratas, kaitseminister Jüri Luik ja kultuuriminister Indrek Saar. Kohvikus peeti arutelul “100 saabunud. Kuidas ja kuhu edasi?” vahetasid mõtteid Riigikogu liikmed Monika Haukanõmm, Liisa Oviir, Henn Põlluaas, Kersti Sarapuu, Helir-Valdor Seeder ja Urve Tiidus. 

Koolide ja Riigikogu võistkondade vahelise traditsioonilise mälumängu teemaks oli “Eesti Vabariik 100”.

Lahtiste uste päeva lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusikute hea tuju kontsert Valges saalis.

Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus – Asutav Kogu – tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas. Riigikogu tähistab seda sündmust igal aastal lahtiste uste päevaga. Tänavu toimub lahtiste uste päev kahekümnendat korda.

Tervituskontsert lossi rõdult 

 

Arutelu “100 saabunud. Kuidas ja kuhu edasi?”

 

Hea tuju kontsert Valges saalis. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusikud

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.