"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
India tahab kehtestada surmanuhtlust alla 12-aastaste vägistamise eest (2)
21. aprill 2018
Scanpix

India valitsus tegi ettepaneku kehtestada surmanuhtlus inimestele, kes on mõistetud süüdi alla 12-aastaste tüdrukute vägistamise eest, teatas meedia täna.

Valitsus saatis ettepaneku presidendile heakskiitmiseks. Samuti vajab dokument heakskiitu parlamendilt, enne kui see seaduseks muutub, vahendas BNS.

Otsus langetati pärast avalikkuse pahameeletormi 8-aastase tüdruku vägistamise üle Jammu-Kashmiris. Samuti mõisteti Indias karmilt hukka ühe tüdruku vägistamine Uttar Pradeshi osariigi võimupartei seadusandja poolt.

Rahvusvahelist kajastust sai 2012. aastal New Delhis toimunud grupivägistamine ja mõrv, mille järel puhkesid meeleavaldused ja valitsus kahekordistas vägistajate vanglakaristuse 20 aastale.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eve
23. apr. 2018 01:02
On juhtumeid et süüdi mõistetakse süütu inimene. Keegi ajab teise kaela ja keegi annab valetunnistuse ja ongi süüdi süütu inimene.
inimkonnale
21. apr. 2018 21:56
Hesekiel 18:10 Aga kui temale sünnib üleannetu poeg, kes valab verd ja kes teeb üheainsagi neist tegudest - 11 kusjuures tema ise ei ole aga teinud kõike seda -, ja too sööb mägedel, häbistab oma ligimese naist, 12 rõhub viletsat ja vaest, röövib, ei anna panti tagasi, tõstab silmad ebajumalate poole, teeb jäledust, 13 annab raha rendi peale ja võtab liigkasu - kas peaks too jääma elama? Ta ei jää, ta on teinud kõiki neid jäledusi, ta peab surema, ta veri tulgu tema peale! 14 Aga vaata, kui temale sünnib poeg, kes näeb kõiki oma isa patte, mida see on teinud, ja ta kardab ega tee nõnda: 15 tema ei söö mägedel, ei tõsta silmi Iisraeli soo ebajumalate poole, ei häbista oma ligimese naist, 16 ei rõhu kedagi, ei võta panti, ei röövi, annab oma leiba näljasele, riietab alastiolijat, 17 hoiab oma käe viletsa kallalt, ei võta renti ega liigkasu, teeb mu seaduste järgi, käib mu määruste järgi - tema ei sure oma isa süü pärast, ta jääb tõesti elama.