"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas osaleb ÜRO rahuloome konverentsil ja kohtub peasekretäriga (0)
23. aprill 2018
Svetlana Aleksejeva

Peaminister Jüri Ratas siirdub visiidile Ameerika Ühendriikidesse New Yorki, kus peab homme kõne ÜRO rahuloome ja kestliku rahu kõrgetasemelisel konverentsil ning kohtub ÜRO peasekretäri António Guterresega.

ÜRO on viimaste aastate jooksul analüüsinud seniseid organisatsiooni tegevusi rahuloomes ja kestliku rahu saavutamisel. Teisipäeval toimub sel teemal esimene kõrgetasemeline konverents, kus arutatakse, kuidas paremini ennetada konflikte, tõsta rahuloome tegevuste rahastust ja tõhustada ÜRO tööd sellel alal, vahendas BNS.

Eesti osaleb aina enam ÜRO rahuloome tegevustes ning oli eelmisel aastal rahuloomekomisjoni liige. Eesti toetab iga-aastaselt ÜRO rahuloomefondi 75 000 euroga alates 2013. aastast.

Lisaks ÜRO juhtidele ja peaminister Ratasele osalevad konverentsil Belgia kuningapaar, Iirimaa, Kesk-Aafrika Vabariigi, Gambia, Bosnia ja Hertsegoviina ja Kolumbia presidendid ning paljude teiste riikide ministrid ja kõrged ametnikud.

Peaminister kohtub eraldi ÜRO peasekretäri Guterresega, kes on nimetanud konfliktide ennetamist ÜRO kõige tähtsamaks eesmärgiks. Kohtumised on plaanis ka Gambia president Adama Barrow’ga ning Kesk-Aafrika Vabariigi president Faustin-Archange Touadéraga.

193 riiki ühendav ÜRO tegeleb rahu, julgeoleku, arengu ja inimõiguste tagamisega maailmas. Eesti osaleb praegu neljas ÜRO komisjonis või nõukogus ning kandideerib ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021.

Peaminister Ratas on tagasi Eestis kolmapäeva, 25. aprilli õhtul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.