"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Portugal ühines NATO küberkaitsekeskusega Tallinnas (1)
24. aprill 2018
Scanpix

Tallinnas asuv NATO küberkaitsekeskus tähistas täna Portugali liitumist.

“Ühiseid väärtuseid tuleb kaitsta ka küberruumis ja küberohtudele suudame parimat vastupanu avaldada koostöös. Sel põhjusel on mul suur rõõm tervitada Portugali uue keskuse liikmena, kuna koos oleme tugevamad,” ütles NATO küberkaitsekeskuse direktor Merle Maigre pressiteate vahendusel.

Portugali liitumist tähistati keskuse lipuväljakul uue liikmesriigi lipu heiskamisega, vahendas BNS.

Esmaspäeval teatas plaanist keskusega liituda ka Austraalia, liitumisplaanist on teada andnud ka Norra ja Jaapan.

NATO küberkaitsekeskus on NATO akrediteeritud rahvusvaheline kompetentsikeskus, mõttekoda ja väljaõppeasutus. 2008. aastal loodud keskus on kasvanud oluliseks küberkaitse valdkonna ekspertiisi allikaks NATO ja keskuse liikmesriikide jaoks.

Iseseisva rahvusvahelise organisatsioonina keskendub NATO küberkaitsekoostöö keskus analüüsidele, koolitustele ja õppustele küberkaitse valdkonnas.

Eelmisel aastal anti keskuse eestvedamisel välja Tallinn Manual 2.0, mis on kõige põhjalikum ja kõikehõlmavam käsiraamat rahvusvahelise õiguse kehtivusest küberruumis. Keskuse eestvedamisel toimub tänavu kümnes rahvusvaheline küberkaitsekonverents CyCon 30. maist 1. juunini.

NATO küberkaitsekeskuses on tänase seisuga 21 liikmesriiki – Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Itaalia, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Soome, Tšehhi vabariik, Türgi, Ungari, USA ja Ühendkuningriik. Keskusega on veel liitumas Austraalia, Norra ja Jaapan.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
26. apr. 2018 05:42
Pauluse kiri efeslastele 6:Vaimulikust varustusest 10 Viimaks veel: saage vägevaks Issandas ja tema tugevuse jõus! 11 Pange ülle Jumala sõjavarustus, et te suudaksite seista kuradi salanõude vastu! 12 Meil ei tule ju võidelda inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega. 13 Seepärast võtke kätte kõik Jumala sõjavarustus, et te suudaksite vastu panna kurjal päeval ja jääda püsima, kui te olete kõik teinud. 14 Seiske nüüd ja teie niuded olgu vöötatud tõega ja teil olgu seljas õiguse soomusrüü 15 ja teie jalgades olgu valmidus minna kuulutama rõõmusõnumit rahust! 16 Kõigepealt aga võtke kätte usukilp, millega te võite kustutada kõik kurja põlevad nooled! 17 Võtke ka päästekiiver ja vaimumõõk, see on Jumala sõna! 18 Ja palve ja anumisega palvetage igal ajal Vaimus ning selleks valvake kogu püsivusega ja eestpalvetega kõigi pühade eest 19 ja minugi eest, et mulle antaks arukust, kui ma avan suu, julgelt teada anda evangeeliumi saladust, 20 mille käskjalana ma olengi ahelais, et ma selles julgust saades hakkaksin rääkima nii, nagu ma pean.